Վիգեն Սարգսյանը «Ռոստեխ»-ի փոխտնօրենի հետ քննարկվել է ՀՁ-ների ստեղծման հեռանկարները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում հոկտեմբերի 13-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Դմիտրի Շուգաևի հետ:
հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, պաշտպանության ու անվտանգության համալիր համակարգերի ուղղություններով արտադրական կոոպերացիայի և համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հյուրին մաղթել է հաջողություն և արդյունավետ գործունեություն «ArmHiTec-2016» միջազգային ցուցահանդեսի ընթացքում և նշել է համագործակցության շարունակական զարգացման անհրաժեշտությունը` ուղղված երկու երկրների անվտանգության ու կայունության ամրապնդմանը:

Министр обороны Армении принял заместителя генерального директора российской государственной корпорации «Ростех»
Министр обороны Армении принял заместителя генерального директора российской
государственной корпорации «Ростех»
В рамках Первой международной выставки вооружений и оборонных технологий «ArmHiTec-2016» министр обороны Армении Виген Саргсян 13 октября принял заместителя генерального директора российской государственной корпорации «Ростех» Дмитрия Шугаева.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, были обсуждены перспективы создания производственных коопераций и совместных предприятий в сферах информационных технологий, комплексных систем обороны и безопасности.
Министр обороны пожелал гостю успехов и эффективной деятельности в ходе международной выставки «ArmHiTec-2016», а также отметил необходимость продолжительного развития, направленного на укрепление безопасности и стабильности двух стран.