Վիգեն Սարգսյանը «Ռոստեխ»-ի փոխտնօրենի հետ քննարկվել է ՀՁ-ների ստեղծման հեռանկարները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում հոկտեմբերի 13-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Դմիտրի Շուգաևի հետ:
հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, պաշտպանության ու անվտանգության համալիր համակարգերի ուղղություններով արտադրական կոոպերացիայի և համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հյուրին մաղթել է հաջողություն և արդյունավետ գործունեություն «ArmHiTec-2016» միջազգային ցուցահանդեսի ընթացքում և նշել է համագործակցության շարունակական զարգացման անհրաժեշտությունը` ուղղված երկու երկրների անվտանգության ու կայունության ամրապնդմանը:

Armenian Defense Minister and Deputy Director General of Rostec discuss creation of joint ventures
YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS.  In the sidelines of the ArmHitec-2016 international arms expo Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan met with Deputy Director General of Rostec Russian State Corporation Dmitry Shugayev on October 13.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry of Armenia, the prospects of creating industrial cooperation and joint ventures were the subject of the discussion.
The Defense Minister of Armenia wished success to the guest and productive cooperation in the sidelines of the ArmHitec-2016 international arms expo and emphasized the necessity of continuous development of cooperation for the security and stability of the two countries.