ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահը խոսել է սեպտեմբերին Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ հնարավոր հանդիպման մասին
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահը խոսել է սեպտեմբերին Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ
նախարարների հետ հնարավոր հանդիպման մասին
ԵՐԵՎԱն, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները սեպտեմբերի վերջին ՄԱԿ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում հնարավոր է հանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ադրբեջանական APA գործակալության հետ զրույցում հայտնել է ԵԱՀԿ ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Համանախագահները շարունակում են կապ պահպանել կողմերի հետ, և այս ամսվա վերջում ՄԱԿ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում պլանավորում են հանդիպել արտաքին գործերի նախարարների հետ»,- ասել է Ուորլիքը:
Դիվանագետն ուշադրություն է հրավիրել այն հանգամանքի վրա, որ հաջորդ շաբաթ համանախագահները հույս ունեն Մոսկվայում հանդիպել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: «Մոսկվայում մենք մտադիր ենք քննարկել Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները: Բանակցությունների սեղանի շուրջ մենք մտադիր ենք քննարկել նաև հետագա քայլերը»,- ընդգծել է Ջեյմս Ուորլիքը:

OSCE Minsk Group Co-chair speaks about possible meeting of Armenian and Azerbaijani FMs in September
OSCE Minsk Group Co-chair speaks about possible meeting of Armenian and Azerbaijani FMs in
September
YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. OSCE Minsk Group Co-chairs may meet with the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan at the end of September in the sidelines of the UN summit, “Armenpress” reports OSCEMinsk Group American Co-chair James Warlick told Azerbaijani APA agency.
“The Co-chairs continue keeping in touch with the sides, and we plan to meet with the foreign ministers at the end of this month in the sidelines of the UN summit”, Warlick said.
The diplomat focused on the fact that the Co-chairs hope to meet with the Russian Foreign Minister Sergey Lavrov next week in Moscow. “In Moscow we plan to discuss the agreements reached between the Armenian and Azerbaijani presidents in Vienna and St. Petersburg meetings. We also plan to discuss future steps”, James Warlick stated.