Եկատերինբուրգում կհանդիպեն Ռուսաստանի եւ Գերմանիայի ԱԳ նախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի եւ Գերմանիայի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովը եւ Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը պաշտոնական հանդիպում կունենան օգոստոսի 15-ին Եկատերինբուրգում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տեղեկացնում է Gazeta.ru-ն:
Շտայնմայերը կմասնակցի «Էներգետիկ սեկտորի զարգացման ուղիները. ժամանակակից մարտահրավերներ» ռուս-գերմանական ամառային դպրոցի բացման արարողությանը:
«Միջոցառման ավարտին երկու երկրների նախարարները կանցկացնեն բանակցություններ, որոնց շրջանակներում կքննարկվեն քաղաքական, առեւտրատնտեսական, մշակութային ոլորտներում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող արդիական հարցեր: Նրանք կշարունակեն փոխանակել տեսակետներ միջազգային կարեւոր խնդիրների վերաբերյալ, ներառյալ ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորման մի շարք համաձայնությունների իրականացմանը, Սիրիայում խաղաղ դրության առաջխաղացմանը, ինչպես նաեւ Եվրոպայի անվտանգությանն ու միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարին առնչվող հարցեր»,- ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Лавров и Штайнмайер встретятся 15 августа
Главы МИД России и Германии Сергей Лавров и Франк Вальтер Штайнмайер проведут встречу 15 августа в Екатеринбурге. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Gazeta.ru.
Штайнмайер примет участие в открытии российско-германской Летней школы «Пути развития энергетического сектора. Современные вызовы».
«По окончании мероприятия состоятся переговоры министров двух стран, в ходе которых будут обсуждены актуальные аспекты двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах. Лавров и Штайнмайер продолжат обмен мнениями по ключевым международным проблемам, включая ход реализации минских договоренностей по урегулированию украинского кризиса и продвижение мирного процесса в Сирии, вопросам европейской безопасности, борьбы с международным терроризмом», — говорится в сообщении.