Դավիթ Տոնոյանը Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ խոսել է տարածաշրջանային զարգացումներից
Դավիթ Տոնոյանը Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ խոսել է
տարածաշրջանային զարգացումներից
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեդակալ Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 24-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին և դրանց ենթատեքստում համահայկական կարևորություն ստացած և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, ինչպես նաև դրանց առնչությամբ սփյուռքահայ համայնքի հետ ավելի սերտ համագործակցության հնարավորություններին:
Հանդիպման ընթացքում համանախագահ Է. Բարսամյանը, ով Հայաստան կատարած իր այցի ընթացքում մեկնել էր նաև ԼՂՀ, առանձնահատուկ նշել է, որ ԱՄՆ հայկական համայնքը համախմբված է և կանգնած է Հայաստանի կողքին` վստահեցնելով, որ Համագումարն այսուհետ էլ շարունակելու է համագործակցել բոլոր հայկական կազմակերպությունների ու քաղաքական ուժերի հետ՝ ի նպաստ Հայաստանի և համայն հայության:

First Deputy Defense Minister, representatives of Armenian Assembly of America discuss regional developments
First Deputy Defense Minister, representatives of Armenian Assembly of America discuss regional
developments
YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. First Deputy Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan on June 24 received Co-chair of the Board of Trustees Anthony Barsamian and the Regional Director of the Armenian Assembly of America Arpi Vardanyan, press service of the Defense Ministry informed “Armenpress”.
The regional developments and issues of mutual interests, as well as the possible close cooperation with the Diaspora Armenian community were discussed.
At the meeting Anthony Barsamian, who had also visited the NKR during his visit to Armenia, said the Armenian community of the US is united and is together with Armenia and ensured that the Assembly will continue to cooperate with all Armenian organizations and political figures for the benefit of Armenia and the Armenian people.