Ապրիլին առաջնագծում զոհված երևանաբնակ երեք զինծառայողների ընտանիքներին բնակարաններ կտրամադրվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու մայիսի 25-ին  գումարված հերթական նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ավագանին հավանություն է տվել Երևան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող երեք բնակարաններ անհատույց սեփականության իրավունքով օտարել ապրիլի սկզբին առաջնագծում զոհված երևանաբնակ երեք զինծառայողների ընտանիքներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ըստ այդմ, առաջնագծում զոհված 2-րդ կարգի զինհաշմանդամ, կամավորական Սարգիս Խալաֆյանի` 4 անձից բաղկացած ընտանիքին Քանաքեռ 14-րդ փողոցի 40 շենքում Երևանի ավագանու որոշմամբ հատկացվել է 85.16 քմ մակերեսով բնակարան:
Ավագանու մեկ այլ որոշումով առաջնագծում զոհված պայմանագրային զինծառայող  Հրաչյա Մուրադյանի ընտանիքին՝ կնոջն ու անչափահաս երեք երեխաներին, Քանաքեռ 14-րդ փողոցի 38/1 շենքում հատկացվել է 85.16 քմ մակերեսով բնակարան:
Առաջնագծում զոհված ժամկետային զինծառայող Մանվել Գևորգյանի` 3 անձից բաղկացած ընտանիքին էլ Երևանի ավագանու որոշմամբ Լյուքսեմբուրգի փողոցի 2-րդ  նրբանցքի հ.10 շենքում հատկացվել է 60.63 քմ մակերեսով բնակարան:
Շնորհակալություն հայտնելով ավագանու անդամներին՝ վերոնշյալ որոշումների նախագծերին հավանություն տալու համար, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ ապրիլի սկզբին առաջնագծում վիրավորված և զոհված երևանաբնակ բոլոր զինծառայողների ընտանիքները շարունակելու են մնալ Երևանի քաղաքապետարանի ուշադրության կենտրոնում:

Семьям трех павших в апреле на передовой военнослужащих из Еревана будут предоставлены квартиры
На очередном заседании 25-го мая   Совета старейшин Еревана под председательством мэра Тарона Маргаряна было одобрено решение о предоставлении квартир из фонда общины Еревана семьям трех павших в апреле на передовой военнослужащих, которые проживают в Ереване. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, семье из 4 человек павшего Саргиса Халафяна – инвалида войны 2-й степени, будет предоставлена квартира  по адресу 14-я улица Канакера, д.40, площадью в 85.16 кв м.
Другим решением семье из 4 человек павшего Грачья Мурадяна будет предоставлена квартира  по адресу 14-я улица Канакера, д. 38/1, площадью в 85.16 кв м.
Семье из 3 человек павшего военнослужащего-призывника Манвела Геворгяна будет предоставлена квартира  по адресу 2-й переулок ул. Люксембурга, д. 10, площадью в 60.63 кв м.
Поблагодарив членов Совета старейшин Еревана, Тарон Маргарян подчеркнул, что все семьи паеших и раненных во время апрельской войны и впредь будут в центре внимания городских властей.