Հայկական զինուժի ունեցած գերժամանակակից զինատեսակների մասին շատերը կերազեին. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 80-ականների զենքերի կողքին մենք ունենք այնպիսի գերժամանակակից զինատեսակներ, որոնց մասին շատերը կերազեին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Պաշտպանության նախարարությունում լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Պետք չէ շահարկել այդ հարցը: Աշխարհի առաջատար բանակների, հատկապես ցամաքային զինատեսակների 90 տոկոսը  80-ականների են:  Ի վերջո, հակառակորդի կողմից գովազդվող նորագույն զենքերը, որոնցով փորձում էին ահ ու սարսափ առաջացնել, գործնականում միշտ չէ, որ արդյունավետ են: Մեր 80-ականների, միգուցե, որոշ տեղերում, նաև 70-ականների զինատեսակների կողքին կան այնպիսի գերժամանակակից զենքեր, որոնց մասին շատերը կերազեին: Դրանից բացի, չափոփոշիչ չէ, թե որ թվականի արտադրության զինատեսակ է կիրառվել: Խնդիրը այդ զինատեսակների արդյունավետ կիրառման մեջ է: Նորից եմ հորդորում, այդ քննադատությունները կատարեք փաստարկված»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Artsrun Hovhannisyan : Armenia has state-of-the-art armaments
YEREVAN, APRIL 16, ARMENPRESS. Alongside the weapons of the 1980s, we have advanced state-of-the-art weapons that many would dream of. As “Armenpress” reports, this was stated by Press Secretary of the Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan during a press conference.
"We should not exploit this issue. Leading armies of the world, especially ground forces, are equipped with weapons of the 1980s. After all, those modern weapons advertised by the adversary, which sought to evoke fear and horror, are not always effective. Along our weapons of the 1980’s and even 70s are such modern armaments which many would dream of. Besides, what production year weapons were used is not an indicator. The problem lies in the effective usage of these weapons. I urge again, criticize with grounds, "he said.