Վազգեն Մանուկյանը կանգնած է նորօրյա Հայաստանի պատմության ակունքներում. ՀՀ ԱԺ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 70-ամյակի առթիվ շնորհավորել է ՀՀ Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի պարոն Մանուկյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-ամյակի առթիվ:
Ձեր անունն ու գործունեությունն անմիջականորեն կապված են նորօրյա Հայաստանի պատմության հետ: Դուք կանգնած եք դրա ակունքներում` լինելով Ղարաբաղյան շարժման առաջնորդներից եւ Հայաստանի երրորդ հանրապետության առաջին ղեկավարներից մեկը, որպես պետական եւ հասարակական-քաղաքական գործիչ մեծ ներդրում ունենալով թե՛ պետականության հիմքերն ստեղծելու, թե՛ այդ հիմքերն ամրապնդելու գործում:
Անկախ զբաղեցրած պաշտոններից` Դուք արժանապատվորեն եք ծառայել հայրենիքին` այսօր էլ ակտիվ գործունեություն ծավալելով ի շահ Հայաստանի:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, հաջողություն եւ ամենայն բարիք»

Вазген Манукян стоит у истоков истории новой Армении – председатель НС РА
Спикер НС  РА  Галуст Саакян поздравил с 70-летием председателя  Общественного совета  РА Вазгена  Манукяна.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ НС РА, в  послании спикера  говорится:
«Уважаемый господин Манукян, поздравляю Вас с 70-летием. Ваше имя и деятельность тесно  связаны с историей новой  Армении. Вы стоите  у  ее истоков, будучи одним  из лидеров  Арцахского движения и  руководителей  Третьей  республики Армения и  как государственный и общественно-политический деятель  внесли большой  вклад в создание  и укрепление  основ этой  государственности.
Независимо от занимаемой  должности, Вы достойно служили родине, и сегодня активно служите на благо Армении.