Ամերիկահայ ուսանողները Լոս Անջելեսում Ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված լուռ ակցիա են իրականացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Լոս Անջելես քաղաքում գտնվող Օքսիդենթալ քոլեջի (Occidental College) Հայ ուսանողների ասոցիացիան (ASA) Ջոնսոն ուսանողական կենտրոնում լուռ ակցիա է անցկացրել` ուղղված Հայոց ցեղասպանության մասին իրազեկվածության բարձրացմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է քոլեջի պաշտոնական կայքը:
Մասնակից ուսանողներն իրենց բերանները փակել են ժապավեններով, որոնց վրա գրված են եղել «ժխտում», «արդարություն», ինչպես նաև իրենց սպանված նախնիների անունները: Նրանք նաև պահել են պաստառներ, որոնցով կոչ են արել աշխարհի տարբեր երկրների կառավարություններին չժխտել Հայոց ցեղասպանությունը:
«Մեզ համար կարևոր է փորձել և միավորվել: Որքան ավելի շատ մարդ իմանա այս մասին, այդքան ավելի շատ բան կարող ենք անել մենք: Ես հավատում եմ, որ նոր սերունդը մարդու իրավունքների հարցով ամբողջությամբ այլ մտածելակերպ կունենա»,- ասել է Հայ ուսանողների ասոցիացիայի համանախագահ Լիզա Նաջարյանը:

Армянские студенты Америки провели в Лос-Анджелесе молчаливую акцию по признанию Геноцида армян
Армянские студенты Оксидентал колледжа (OccidentalCollege) в Лос-Анджелесе из Ассоциации армянских студентов(ASA) провели вкампусе Джонсон молчаливую акцию по признанию Геноцида армян, направленную на повышение осведомленности о Геноциде. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает сайтколледжа.
Студенты заклеили рты лентами, на которых было написано «Отрицание», «Справедливость»,  а также имена убитых предков. Они держали плакаты, на которых были призывы к правительствам разных стран не отрицатц Геноцид армян.
«Для нас важно попробовать и объединиться. Чем больше людей узнает об этом, тем больше сможем сделать мы. Я верю, что новое поколение будет иметь совершенно другое мышление по вопросу прав человека»,- сказала сопредседатель Ассоциации армянских студентов Лиза Наджарян.