Անցնող շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 5600 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 31-ից փետրվարի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, ինչպես նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանքից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 5600 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակելով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, պատասխան քայլերի դիմում են միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. According to the operative data, provided by the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, during the period of January 31 and February 6 the rival violated the ceasefire regime in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies during which around 5600 shots were made towards the Armenian troops from weapons of different caliber, including 60 and 82 mm mortars, AGS-17 as well as Turkish made TR-107 multiple rocket launcher.
“Armenpress” was informed from the press service of NKR Defense Ministry that the frontier troops of the Defense Army continue confidently carrying out their combat duty and make responsive actions only in case of necessity.