ՀՅԴ-ի հետ համագործակցությունը կարող է լինել և երկարաժամկետ, և կարճաժամկետ. Գագիկ Մինասյան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետական կուսակցության և ՀՅԴ-ի միջև համագործակցության ֆորմատը դեռևս հայտնի չէ, այն պարզ կդառնա առաջիկա քննարկումների արդյունքում: Այդ մասին հրավիրված ասուլիսում նշեց Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը:
«Քննարկումները դեռևս շարունակվում են: Կարծում եմ` դեռևս չարժե խոսել այն բանի մասին, թե ինչպիսի համագործակցություն կլինի: Կարծում  եմ` ՀՅԴ-ի հետ համագործակցությունը կարող է լինել և երկարաժմկետ, և կարճաժամկետ, ինչը պարզ կլինի առաջիկայում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Մինասյանը` չմանրամասնելով, թե քննարկումներն ինչ ուղղությամբ են ընթանում` պորտֆելները բաժանելու տեսակետից:
Միաժամանակ, անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանի հայտարարությանը, որ ԲՀԿ-ն չի պատրաստվում մինչ 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրությունները մաս կազմել կոալիցիոն կառավարության, Մինասյանը նշեց. «Հարգում եմ նրա դիրքորոշումն ու տեսակետը»:

Cooperation with Armenian Revolutionary Federation can be both long term and short term: Gagik Minasyan
YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. The format of cooperation between the Republican Part of Armenia (RPA) and Armenian Revolutionary Federation (ARF) will be clear during the upcoming discussions, Chairmanof the National Assembly (NA)Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs, NA RPA party MP Gagik Minasyan mentioned during the interview.
“The discussions are still underway. I think it is not still worth talking about what cooperation it may be. I think the cooperation with ARF can be both long term and short term which will be clear in the near future, Minasyan said, “Armenpress” reports. He did not detail the directions of the discussions in terms of the distribution of portfolios.
At the same time, referring to the "Prosperous Armenia" (PAP) party’s head Naira Zohrabyan, who said that PAP is not going to be part of the coalition government till the 2017 parliamentary elections, Minasyan said. "I respect her position and point of view."