Դոհա-Երևան-Դոհա ուղիղ չվերթները կմեկնարկեն մայիսից
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դոհա-Երևան-Դոհա ուղղությունով 2016 թվականի մայիսի 15-ից կիրականացվեն ուղիղ չվերթներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացեց Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի քարտուղար Ռուբեն Գրդզելյանը, չվերթներն իրականացվելու են Qatar Airways ընկերության կողմից A320 ինքնաթիռով` շաբաթական 4 անգամ:
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Արտյոմ Մովսեսյանը բարձր է գնահատում Qatar Airways ընկերության արհեստավարժ թիմի պատրաստվածությունը և բարեկամական տրամադրվածությունը: «Ուրախ եմ, որ երկու տարի շարունակվող մեր բանակցությունները եղան արդյունավետ»,- նշել է նա:
Իսկ Qatar Airways ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ակբար ալ-Բաքերը համարում է, որ Դոհա-Երևան-Դոհա չվերթը հայաստանցիներին լավ հնարավորություն կընձեռի ճանապարհորդել 150 ուղղություններով, որոնք սպասարկում է ավիաընկերությունը:

Авиарейсы Доха-Ереван-Доха начнутся с мая
С 15-го мая 2016 года начнутся регулярные рейсы Доха-Ереван-Доха. Как сообщил «Арменпресс» пресс-секретарь ГУГА РА Рубен Грдзелян, полеты будет осуществлять а/к Qatar Airways на самолетах A320 4 раза в неделю.
Начальник ГУГА РА Артем Мовсесян высоко оценил готовность коллектива  Qatar Airways и их дружественный настрой. «Рад, что наши 2-летние переговоры имели успех»,- сказал он.
Исполнительный директор Qatar Airways Акбар аль-Бакер считает, что рейс Доха-Ереван-Доха даст возможности лететь по 150 направлениям, по которым летает Qatar Airways.