Կոռուպցիան ախտ է, որը պետք է արմատախիլ անել. ԱԺ փոխնախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոռուպցիան մեծ խնդիր է, ախտ է, որը հարկավոր է արմատախիլ անել: Դեկտեմբերի 1-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը՝ համաձայնելով այն դիտարկմանը, որ կոռուպցիան երկրի տնտեսության առաջընթացին խոչընդոտող հիմնական գործոններից մեկն է: «Ես այն մարդկանց շարքին չեմ դասվում, ովքեր կարծում են, որ կոռուպցիան խնդիր չէ: Կոռուպցիան մեծ խնդիր է, կոռուպցիան ախտ է, աղբ է, որը պետք է արմատախիլ անել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Շարմազանովը:
Նա հավելեց, որ եթե կոռուպցիան մեր երկրում խնդիր  չլիներ, կառավարությունը դրա դեմ պայքարի հանձնաժողով չէր ստեղծի: Դիտարկմանը, թե այդ հանձնաժողովը 8 ամիսների ընթացքում ընդամենը մեկ նիստ է գումարել, Շարմազանովը պատասխանեց. «Ես կարծում եմ, որ այս պարագայում էականը ոչ թե նիստեր գումարելն է, այլ` այդ հանձնաժողովի կողմից իրականացվող քայլերը»:

Corruption is a disease, which must be eradicated: Vice President of National Assembly
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. Corruption is a big problem, a disease, which must be eradicated. Vice President of the National Assembly Eduard Sharmazanov said the aforementioned during the meeting with journalists on December 1, agreeing with the remark that corruption is one of the main factors impeding country’s progress in economy.
“I am not one of those people, who think that corruption is not a problem. It is a big problem, it is a disease, rubbish, which must be eradicated,” “Armenpress” reports, Sharmazanov said.
He added that if corruption were not a problem in our country, the Government wouldn’t have created a Commission fighting against it. In response to the remark that the Commission has convened only one sitting within 8 months, Sharmazanov replied:
“I think that not the convened sessions, but the actions taken by the Commission are more important.”