ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական բանկը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 27-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 481.92 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 0.64 դրամով:  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` եվրոյի փոխարժեքը նվազել է 0.52 դրամով և կազմել 510.02 դրամ, բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը նվազել է 0.77 դրամով և կազմել 724.66 դրամ: Իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 դրամով` կազմելով 7.27 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների գները սահմանվել են՝ արծաթը 221.41 դրամ, ոսկին` 16 հազար 594.17 դրամ, պլատինը` 13 հազար 169.97 դրամ:

YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS.  The Central Bank of the Republic of Armenia informs that on November 27, the USD exchange rate was 481.92 AMD which is an increase of 0.64 drams compared to the previous day.
“Armenpress” reports that the euro went down by 0.52 drams forming 510.02 drams. British pound decreased by 0.77 drams forming 724.66 drams and the Russian ruble went down by 0.06 drams forming 7.27 AMD.
The prices for precious metals are as follows: the price for gold per gram is 16 thousand 594.17 AMD, silver- 221.41 AMD, and platinum – 13 thousand 169.97 AMD.