Հայերը պետք է ազատագրեն իրենց արեւմտյան տարածքները. Ժիրինովսկի
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովեւի հետ» հեռուստաբանավեճի շրջանակում ՌԴ Լիբերալ դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին հայտարարել է, որ հայերին պետք է թույլ տալ ազատագրել իրենց արեւմտյան տարածքները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նա ասել է, որ «հայերը դա կանեին 1918 թվականին, եթե Մոսկվան օգներ, սակայն, նա անցել էր Թուրքիայի կողմը»:
«Եթե մենք հայերին թույլ տանք ազատել իրենց արեւմտյան տարածքները, նրանք ուրախությամբ կազատագրեն», -ասել է նա:
Վլադիմիր Ժիրինովսկին խոսել է նաեւ քրդերին օգնելու մասին:
«Քրդերը սպասում են մեր օգնությանը, եթե մենք քրդերին ասենք, որ ճանաչում ենք իրենց անկախությունը: Նրանց թիվը, ինչպես հայտնի է, հասնում է 20 միլիոնի, իսկ մայրաքաղաքն արդեն հայտնի է,  որ Դիարբեքիրն է: Այսպիսով` Արեւելյան Անատոլիան կդադարի գոյութուն ունենալ ինչպես այդպիսին: Արդյունքում մենք կունենանք անկախ Քուրդիստան եւ Մեծ Հայաստան», -հայտարարել է Ժիրինովսկին:

YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. Head of the RF Liberal Democratic Party Vladimir Zhirinovsky announced during “Evening with Vladimir Solovyov” program on Russia 1TV channel that Armenian must be allowed to liberate their western territories.
“Armenpress” reports he said that “Armenians could do that in 1918 if Moscow supported them, but it was on the Turkish side”.
“If we allow Armenians to liberate their western territories, they will be glad to do that”, he said.
Vladimir Zhirinovsky also talked about supporting the Kurds.
“Kurds expect our support. If we tell the Kurds that we recognize their independence, their population reaches, as we know, to 20 million, and the capital is already known, it is Diyarbakır. Hence, Eastern Anatoly will cease to exist in the form we know. As a result, there will be independent Kurdistan and Great Armenia”, Zhirinovsky announced.