Ամերիկուհին բարձրակրունկ կոշիկներով անցել Է 840 մետր բարձրության վրա ձգվող ճոպանով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տեխասի նահանգի բնակչուհի Վերա Դիքին բարձրակրունկ կոշիկներով անցել Է 840 մետր բարձրության վրա ձգվող ճոպանով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է The Sun-ը:
Դա տեղի Է ունեցել կին լարախաղացների՝ Ռիո դե Ժանեյրոյում անցկացված փառատոնի ժամանակ: Վառ վարդագույն շրջազգեստ հագած ամերիկուհին առաջին փորձից հատել Է ժայռերի միջեւ ընկած անդունդը Պեդրա դե Գավեա շրջանում: Կինը ճոպանին ամրացված Է եղել ապահովության մետաղաճոպանով:
Դիքին նշել Է, որ ցնցված Էր քաղաքի եւ լողափի՝ բարձրությունից բացվող գեղեցիկ տեսարաններից: «Բնապատկերից մարդու շունչ Է կտրվում»,-նշել Է Դիքին:
Էքստրեմալը խոստովանել Է, որ մրցումներին պատրաստվելու համար ինքը ոտաբոբիկ Է անցել ճոպանի վրայով, որպեսզի գնահատի նույնը բարձրակրունկ կոշիկներով անելու կարողությունը:

Американка прошла по канату на 840-метровой высоте на каблуках
Вера Дики из штата Техас прошла по канату на 840-метровой высоте на каблуках. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом пишет The Sun.
Это произошло во время фестиваля женщин-канатоходцев в Рио-де-Жанейро. Американка в ярко-розовых туфлях с первой попытки пересекла пропасть между скалами в районе Педра-да-Гавеа. Женщина была прикреплена к канату страховочным тросом.
Дики отметила, что была поражена красивыми видами города и пляжа, открывавшимися с высоты. «Пейзаж захватывает дух», — отметила Дики.
Экстремал призналась, что для подготовки к соревнованиям она прошла по канату босиком, чтобы оценить способность сделать подобное в обуви на каблуках.