Ամերիկուհին բարձրակրունկ կոշիկներով անցել Է 840 մետր բարձրության վրա ձգվող ճոպանով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տեխասի նահանգի բնակչուհի Վերա Դիքին բարձրակրունկ կոշիկներով անցել Է 840 մետր բարձրության վրա ձգվող ճոպանով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է The Sun-ը:
Դա տեղի Է ունեցել կին լարախաղացների՝ Ռիո դե Ժանեյրոյում անցկացված փառատոնի ժամանակ: Վառ վարդագույն շրջազգեստ հագած ամերիկուհին առաջին փորձից հատել Է ժայռերի միջեւ ընկած անդունդը Պեդրա դե Գավեա շրջանում: Կինը ճոպանին ամրացված Է եղել ապահովության մետաղաճոպանով:
Դիքին նշել Է, որ ցնցված Էր քաղաքի եւ լողափի՝ բարձրությունից բացվող գեղեցիկ տեսարաններից: «Բնապատկերից մարդու շունչ Է կտրվում»,-նշել Է Դիքին:
Էքստրեմալը խոստովանել Է, որ մրցումներին պատրաստվելու համար ինքը ոտաբոբիկ Է անցել ճոպանի վրայով, որպեսզի գնահատի նույնը բարձրակրունկ կոշիկներով անելու կարողությունը:

Texas acrobat walks in stilettos on a rope 840m in the air
YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Faith Dickey, 26, from Austin, Texas, made a hair-raising walk on a rope 840m in the air across the Pedra da Gávea mountain in Rio de Janeiro in a pair of bright pink kitten heels. “Armenpress” reports the aforementioned referring to Daily Mail.
Daredevil Faith had only a slim cord attaching her to the line just in case she tripped.
She was taking part in the High Girls Brazil Festival which she prepared for by first walking the line barefoot.
“It was my first time walking in Rio, and the view was beautiful. It is really spectacular to be above the entire city, the beach, and yet be so central while on a mountain. The exposure is breathtaking.”
“This walk was much harder than the previous one due to the line being longer, and my high heels being too small. So the search for the perfect high heels continues,” she said.