ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը Վանաձորի «Օրրան»-ում արևային ջրատաքացուցիչներ է տեղադրել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի աջակցությամբ «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության Վանաձորի մասնաճյուղում տեղադրվել են արևային ջրատաքացուցիչներ: Տեղադրված արևային ջրատաքացուցիչների շնորհիվ հարյուրավոր երեխաներ և տարեցներ այսուհետև կունենան մշտական տաք ջուր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին բանկից, բարեգործական այս քայլը բանկի առաջնային ծրագրերից է: Բանկը ոչ միայն տեղադրել է արևային ջրատաքացուցիչները, այլև դրանք տեղադրած «Շտիգեն» ընկերության միջոցով իրականացնելու է  տեխնիկական սպասարկում:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի համար արևային ջրատաքացուցիչների տեղադրուման ծրագիրը առաջինը չէր:  Բանկը անցյալ տարի է սկսել երեխաների համար նախատեսված հաստատություններում արևային ջարատաքացուցիչների տեղադրումը և արդեն հասցրել է հոգալ 6 սահմանամերձ գյուղերի մանկապարտեզների և Կոշի վերականգնողական կենտրոնի տաք ջրի հարցը:
Բարեգործական հասարակական կազմակերպության Վանաձորի մասնաճյուղ են հաճախում սոցիալապես անապահով ընտանիքների 6-16 տարեկան 101 երեխա  և 30 տարեց, գործում է 5 խմբակ:

Акба-Кредит Агриколь банк установил солнечные водонагреватели в Ванадзорском «Орране»
При содействии Акба-Кредит Агриколь банка в ванадзорском филиале благотворительной общественной организации «Орран» были установлены солнечные водонагреватели.
Как сообщают «Aрменпресс» из банка, этот благотворительный шаг является приоритетом для банка. Они не только установили  и, но и с помощью установившей их компании «Штиген» будут обеспечивать и техническое обслуживание.
Проект по установлению солнечных водонагревателей был не первым для Акба-Кредит Агриколь банка. Банк еще с прошлого года начал устанавливать их в 6 детских учреждениях пограничных сел и решил проблему горячей воды в реабилитационном центре Коша.
В благотворительную общественную организацию посещает 101 ребенок от 6 до 16 лет из необеспеченных семей, 30 человек престарелого возраста, действует 5 кружков.