ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը Վանաձորի «Օրրան»-ում արևային ջրատաքացուցիչներ է տեղադրել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի աջակցությամբ «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության Վանաձորի մասնաճյուղում տեղադրվել են արևային ջրատաքացուցիչներ: Տեղադրված արևային ջրատաքացուցիչների շնորհիվ հարյուրավոր երեխաներ և տարեցներ այսուհետև կունենան մշտական տաք ջուր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին բանկից, բարեգործական այս քայլը բանկի առաջնային ծրագրերից է: Բանկը ոչ միայն տեղադրել է արևային ջրատաքացուցիչները, այլև դրանք տեղադրած «Շտիգեն» ընկերության միջոցով իրականացնելու է  տեխնիկական սպասարկում:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի համար արևային ջրատաքացուցիչների տեղադրուման ծրագիրը առաջինը չէր:  Բանկը անցյալ տարի է սկսել երեխաների համար նախատեսված հաստատություններում արևային ջարատաքացուցիչների տեղադրումը և արդեն հասցրել է հոգալ 6 սահմանամերձ գյուղերի մանկապարտեզների և Կոշի վերականգնողական կենտրոնի տաք ջրի հարցը:
Բարեգործական հասարակական կազմակերպության Վանաձորի մասնաճյուղ են հաճախում սոցիալապես անապահով ընտանիքների 6-16 տարեկան 101 երեխա  և 30 տարեց, գործում է 5 խմբակ:

ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank installs solar water heaters in Vanadzor branch of “Orran”
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Solar water heaters were installed in Vanadzor branch of “Orran” charity NGO with the support of ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank.
Due to the installed solar water heaters hundreds of children and elderly people will enjoy permanent hot water from now on.
The Bank informed “Armenpress” that the charity initiative is one of the primary projects of the bank. The Bank not only installed the solar water heaters but also will provide technical service via Shtigen Co.Ltd.
The project of solar water heaters is not the first one for ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank. The Bank started the installment of solar water heaters in institutions intended for children last year and already solved the issue of hot water for 6 border village kindergartens and Kosh rehabilitation center.