Ծանրորդ Մարզպետ Մինասյանը դարձել է Եվրոպայի առաջնության մրցանակակիր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծանրամարտի Եվրոպայի մինչև 20 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող Մարզպետ Մինասյանը դարձել է բրոնզե մեդալակիր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, 56 կգ քաշային կարգում Մինասյանն երկամարտի 227 կգ (107+120) արդյունքով զբաղեցրել է երրորդ տեղը: Վերջինիս 7 կգ զիջել է հայաստանցի մյուս մարզիկ Դավիթ Դավայանը, ով նվաճել է փոքր բրոնզե մեդալ:
Ավելի վաղ ծանրամարտի Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սմբատ Մարգարյանը դարձել էր արծաթե մեդալակիր: 56 կգ քաշային Մարգարյանը երկամարտում գրանցել էր 241 կգ արդյունք (102+139):
Եվրոպայի մինչև 20 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնում են Դավիթ Դավայանը (56 կգ), Մարզպետ Մինասյանը (56 կգ), Ազատ Հակոբյանը (69 կգ), Նորայր Ավետիսյանը (85 կգ), Կարուշ Ղուկասյանն ու Սամվել Գասպարյանը (94 կգ):
Մինչև 23 տարեկանների պայքարում մեր երկիրը ներկայացնելու են 56 կգ քաշային Սմբատ Մարգարյանն ու 94 կգ քաշային Միքայել Միքայելյանը:

Марзпет Минасян стал призером Европы по тяжелой атлетике
Как сообщает «Арменпресс», в весовой категории 56 кг Минасян набрал 227 кг (107+120) и занял третье место. А Давид Даваян, уступая ему лишь на 7 кг, завоевал маленькую бронзовую медаль.
Ранее, на чемпионате Европы по тяжелой атлетика до 23-х лет, представитель Армении Смбат Маргарян стал серебряным призером. В весовой категории 56 кг Маргарян набрал 241 кг (102+139) в сумме двоеборья.
На чемпионате Европы до 20-и лет Армению представляют Давид Даваян (56 кг), Марзпет Минасян (56 кг), Азат Акопян (69 кг), Норайр Аветисян (85 кг), Каруш Гукасян и Самвел Гаспарян (94 кг).
В борьбе среди участников до 23-х лет нашу страну будут представлять Смбат Маргарян (56 кг) и Микаел Микаелян (94 кг).