Ձեր մասնակցությամբ է գրվում հայրենիքի ու ժողովրդի պատմությունը. ԱԺ նախագահը շնորհավորել է ուսուցիչներին
Ձեր մասնակցությամբ է գրվում հայրենիքի ու ժողովրդի պատմությունը. ԱԺ նախագահը
շնորհավորել է ուսուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ ուսուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ: Այն հիշեցում չէ որեւէ մասնագիտության կամ աշխատանքի մասին, որովհետեւ ոչ թե սոսկ մասնագիտական, այլ էությամբ համամարդկային տոն է: Այն պետական տոնացույցի անդրադարձն է մարդկային մի տեսակի, ով ոչ թե աշխատում է դպրոցում, այլեւ ինքն էլ դպրոց է, ով ոչ միայն դասավանդում է, այլ նաեւ դաստիարակում, ոչ միայն կրթում է ու գիտելիք տալիս, այլեւ տարիներ շարունակ ուրվագծում կյանքի ճանապարհային այն քարտեզը, որը դառնում է առաջին հիմնավոր ուղեցույցը մեր կյանքում:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ, ձեր մասնակցությամբ է գրվում հայրենիքի ու ժողովրդի, ինչպես նաեւ յուրաքանչյուր անհատի կյանքի պատմությունը: Դուք ձեւավորում եք թե՛ հաղթանակի ակունքը, թե՛ նրա արդյունքը, սովորեցնում երկիր սիրել ու պետություն կառուցել, քաղաքացի դառնալ ու զինվոր լինել, դպրոցը որպես տուն ընկալել, ընտանիքը՝ որպես հայրենիք եւ նվիրվել ու սիրել նրանց հավասարապես, պաշտպանել ու պահպանել նույն անկեղծությամբ: Այդ դասերի շնորհիվ հարատեւում է մեր ժողովուրդը, շարունակվում մեր երկրի չընդհատվող ընթացքը դեպի ավելի բարեկեցիկ ապագա, որի ե՛ւ հիմքը, ե՛ւ պատերը, ե՛ւ տանիքը կրկին կառուցվում են ձեր անմիջական մասնակցությամբ:

NA President Galust Sahakyan congratulates teachers: Life history of our homeland and people is written with your participation
NA President Galust Sahakyan congratulates teachers: Life history of our homeland and people is
written with your participation
YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. The President of the National Assembly of Armenia Galust Shakayan addressed a congratulatory message on the occasion of Teachers’ Day. As “Armenpress” was informed by Public Relations and Media Department of the National Assembly of Armenia the message reads:
I congratulate you on the occasion of Teachers’ Day. It is not a reminder of a profession or work as it is not a mere professional holiday but a universal celebration.  It is the reference of the state calendar to the types of persons that do not work at school but are the school themselves, who not only teach but also bring up, not only educate and give knowledge but outline during years the map of our lives which becomes the basic guideline in our life.”
Dear teachers,
The life history of our homeland, people as well as each individual is written with your participation. You form both the source of victory and the result, you teach to love the country  and build a state,  to become a citizen and a soldier, perceive school as home, family – as homeland and love them and be devoted to them equally, protect and preserve with the same sincerity. Thanks to those lessons, the Armenian people will persist, the uninterrupted movement of our country towards a more prosperous future will continue the foundations, the walls and the roof of which are built with your immediate participation.