Նախագահ Սարգսյանն այցելել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 3-ին այցելել է «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 2-4-ն անցկացվող «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության Նախագահը շրջել է ավանդական դարձած բարձր տեխնոլոգիաների ամենամյա ցուցահանդեսի տաղավարներով, որտեղ մասնակից շուրջ 170 ընկերություններ ներկայացրել են իրենց նորարարական առաջարկները՝ հեռահաղորդակցության և ցանցային, համապարփակ ինժեներական, տեխնոլոգիական, ծրագրային, վեբ և այլ լուծումներն ու ծառայությունները: 11-րդ անգամ անցկացվող ԴիջիԹեքն այս տարի կրում է «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» խորագիրը: Տեղական և միջազգային շուկայում հաջողություններ գրանցած հայկական ընկերություններից բացի ցուցահանդեսին մասնակցում են մի շարք ընկերություններ ԱՄՆ-ից, Չինաստանից, Թայվանից, Ռուսաստանից, Շվեդիայից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Վրաստանից և Իրանից:
Սերժ Սարգսյանը ծանոթացել է ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացրած առաջարկներին, այդ ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց գործունեության և հետագա զարգացման ծրագրերի մասին:

YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. On October 3, Armenian President Serzh Sargsyan visited the “Digitec Expo 2015” technological exhibition held in “Yerevan Expo” Exhibition Complex from October 2-4. As “Armenpress” was informed from the Public relations and information department of the Armenian  President's office, the president made a tour along the pavilions of annual technological exhibition, where 170  participant companies introduced their innovative suggestions: telecommunications and networking, comprehensive engineering, technological, programming, web and other solutions and services. Held for the 11th time, DigiTec exhibition has the heading of “festival for technological Armenians” this year. Besides the Armenian companies, which achieved success in local and international market, a number of companies from the USA, China, Taiwan, Russia, Sweden, Ukraine, Belorussia, Georgia and Iran are participating.
Serzh Sargsyan got introduced to the suggestions of the exhibition`s participant companies, had a talk with the  represntatives of that companies and about the programs of future development.