Նախագահ Սարգսյանն այցելել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 3-ին այցելել է «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 2-4-ն անցկացվող «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության Նախագահը շրջել է ավանդական դարձած բարձր տեխնոլոգիաների ամենամյա ցուցահանդեսի տաղավարներով, որտեղ մասնակից շուրջ 170 ընկերություններ ներկայացրել են իրենց նորարարական առաջարկները՝ հեռահաղորդակցության և ցանցային, համապարփակ ինժեներական, տեխնոլոգիական, ծրագրային, վեբ և այլ լուծումներն ու ծառայությունները: 11-րդ անգամ անցկացվող ԴիջիԹեքն այս տարի կրում է «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» խորագիրը: Տեղական և միջազգային շուկայում հաջողություններ գրանցած հայկական ընկերություններից բացի ցուցահանդեսին մասնակցում են մի շարք ընկերություններ ԱՄՆ-ից, Չինաստանից, Թայվանից, Ռուսաստանից, Շվեդիայից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Վրաստանից և Իրանից:
Սերժ Սարգսյանը ծանոթացել է ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացրած առաջարկներին, այդ ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց գործունեության և հետագա զարգացման ծրագրերի մասին:

Президент Армении посетил технологическую выставку «ДиджиТек Экспо-2015»
3 октября  в выставочном комплексе  Ереван-ЭКСПО  президент Армении посетил технологическую выставку  октября  DigiTec Expo-2015, проходящую 2-4 октября.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, Серж Саргсян осмотрел павильоны  ставшего уже традиционной выставки высоких технологий, где 170 компаний  представили свои новаторские  предложения по телекоммуникационным и сетевым программам, инженерно-технологические, веб и иные решения.
Проходящая  уже 11-й раз выставка  DigiTec Expo-2015 в этом году действует под девизом «Технологический  праздник  армянства». Кроме армянских компаний, отметивших успехи на местном и мировом рынке, в выставке участвуют компании из США, Китая, Тайваня, России, Швеции, Украины, Беларуси, Грузии и Ирана.