Պառավաքարում ադրբեջանական կողմի կրակոցից խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզի Պառավաքար համայնքում ադրբեջանական կողմի արձակած կրակոցից խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի պատասխանատու Սոնա Տռուզյանը՝ հայտնելով, որ այդ մասին քննչական կոմիտեն ահազանգ է ստացել սեպտեմբերի 28-ին: «Պառավաքար համայնքում խաղողի բերքահավաքի ժամանակ հակառակորդի կրակոցից ազդրի հատվածում հրազենային վիրավորում է ստացել տեղի բնակիչներից մեկը»,-ասաց Տռուզյանը:
Պառավաքարում օրեր առաջ ադրբեջանական կողմի կրակոցից զոհվել է 83-ամյա Պայծառ Աղաջանյանը: Իսկ Տավուշի մարզի Բերդավան համայնքում սեպտեմբերի 24-ին զոհվել է 2 քաղաքացիական անձ, 2-ը` վիրավորվել: Զոված քաղաքացիներն են`1974 թվականին ծնված Սոնա Ռևազյանը և 1921-ին ծնված Շուշան Ասատրյանը:

В приграничном селе Парвакар в результате нарушения противником режима прекращения огня ранен один из жителей села
В приграничном селе Парвакар Тавушской области Армении в результате нарушения противником режима прекращения огня ранен один из жителей села. Об этом сообщила Арменпресс пресс-секретарь Следственного комитета Армении, отметив, что СК получил сообщение об этом 28 сентября.
«В ходе сбора урожая винограда в общине Парвакар в результате выстрела противника в области бедра ранение получил один из жителей села», - сказала Трузян.
На днях в Парвакаре в результате азербайджанского выстрела погиб 83-летний житель села Пайцар Агаджанян. Также 24 сентября в общине Бердаван в результате нарушения противником режима прекращения огня погибло двое гражданских лиц – Сона Ревазян (1974 г.р.) и Шушан Асатрян (1921 г.р.), еще двое получили ранения.