Պառավաքարում ադրբեջանական կողմի կրակոցից խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզի Պառավաքար համայնքում ադրբեջանական կողմի արձակած կրակոցից խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի պատասխանատու Սոնա Տռուզյանը՝ հայտնելով, որ այդ մասին քննչական կոմիտեն ահազանգ է ստացել սեպտեմբերի 28-ին: «Պառավաքար համայնքում խաղողի բերքահավաքի ժամանակ հակառակորդի կրակոցից ազդրի հատվածում հրազենային վիրավորում է ստացել տեղի բնակիչներից մեկը»,-ասաց Տռուզյանը:
Պառավաքարում օրեր առաջ ադրբեջանական կողմի կրակոցից զոհվել է 83-ամյա Պայծառ Աղաջանյանը: Իսկ Տավուշի մարզի Բերդավան համայնքում սեպտեմբերի 24-ին զոհվել է 2 քաղաքացիական անձ, 2-ը` վիրավորվել: Զոված քաղաքացիներն են`1974 թվականին ծնված Սոնա Ռևազյանը և 1921-ին ծնված Շուշան Ասատրյանը:

Civilian injured in Paravakar as a result of Azerbaijani shooting
YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. A civilian was injured in Paravakar community of Tavush Province as a result of shooting by the Azerbaijani side. Spokeswomanforthe Investigative Committee of the Republic of Armenia, Sona Truzyan, informed about this in an interview with “Armenpress”, informing that the investigative committee received an emergency call about it on September 28. “A local resident received a gunshot wound by rival shooting during grape harvesting in Paravakar community”, Truzyan said.
Days before, 83-year old Paytsar Aghajanyan had been killed in Paravakar by Azerbaijani shooting. On September 24, 2 civilians were killed and 2 more were injured in Berdavan community of Tavush Province. The killed citizens are Sona Revazyan, 1974, and Shushan Asatryan, 192.