«Շանթ-2015» զորավարժությունների շրջանակում կայացել է ՀՀ կառավարության պայմանական արտագնա նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում սեպտեմբերի 5-ին կայացել է ՀՀ կառավարության պայմանական արտագնա նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նիստի անցակցման հիմնական նպատակը հնարավոր փախստականների հիմնախնդիրները տեղում ուսումնասիրելն ու դրանց անհապաղ լուծումներ տալն է եղել:
Մինչ նիստի օրակարգային հարցին անցնելը, կառավարության ղեկավարը, «Շանթ 2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների սցենարով, ընդունել է փախստականների խմբին, ծանոթացել նրանց մտահոգող խնդիրներին:
Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարել է համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին արագ լուծումներ տալ փախստականների կողմից բարձրացված տարաբնույթ հարցերին: Ներկայացված խնդրի վերաբերյալ ընդունվել է կառավարության որոշում:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կառավարության արտագնա նիստը հրավիրվել է «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում:

Republic of Armenia conditional outgoing Government session in framework of “Shant 2015” Exercises
YEREVAN, SEPTEMBER 5, ARMENPRESS. Republic of Armenia conditional outgoing Government session presided by PM Hovik Abrahamyan was held on September 5 in the framework of “Shant 2015” Military Command and Staff Exercises. As “Armenpress” was informed from the Information and Public Relations Department of the Government of Armenia, the main objective of the session was to study the problems of refugees on the spot and find immediate solutions.
Before turning to agenda issues of the session, the head of the Government received a group of refugees, familiarized himself with their problems according to the scenario of “Shant 2015” Military Command and Staff Exercises.
PM assigned heads of corresponding state agencies to find immediate solutions to different issues raised by the refugees. Government decision was adopted related to the presented issue.
Republic of Armenia Government session was convened in the framework of “Shant 2015” Military Command and Staff Exercises.