«Շանթ-2015» զորավարժությունների շրջանակում կայացել է ՀՀ կառավարության պայմանական արտագնա նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում սեպտեմբերի 5-ին կայացել է ՀՀ կառավարության պայմանական արտագնա նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նիստի անցակցման հիմնական նպատակը հնարավոր փախստականների հիմնախնդիրները տեղում ուսումնասիրելն ու դրանց անհապաղ լուծումներ տալն է եղել:
Մինչ նիստի օրակարգային հարցին անցնելը, կառավարության ղեկավարը, «Շանթ 2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների սցենարով, ընդունել է փախստականների խմբին, ծանոթացել նրանց մտահոգող խնդիրներին:
Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարել է համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին արագ լուծումներ տալ փախստականների կողմից բարձրացված տարաբնույթ հարցերին: Ներկայացված խնդրի վերաբերյալ ընդունվել է կառավարության որոշում:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կառավարության արտագնա նիստը հրավիրվել է «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում:

«Шант-2015»: состоялось условное выездное заседание правительства Армении
По сценарию командно-штабных учений   «Шант-2015», 5 сентября  состоялось условное выездное заседание правительства Армении, которое  вел  премьер-министр Армении Овик Абрамян.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ правительства РА,  согласно сценарию, до  начала  заседания премьер-министр принял группу условных беженцев и ознакомился с волнующими  их проблемами.
Овик Абрамян поручил главам соответствующих ведомств найти скорейшее  решение различных вопросов, которые подняли условные беженцы. В отношении представленной проблемы было принято постановление правительства.
Напомним, что  условное  выездное  заседание  правительство РА было созвано  в рамках  командно-штабных военных учений «Шант-2015».