Հայկական PicsArt հավելվածն այսուհետ շուկայում կներկայացնի Ֆեյսբուքում և Ինստագրամում աշխատած մասնագետը
Հայկական PicsArt հավելվածն այսուհետ շուկայում կներկայացնի Ֆեյսբուքում և Ինստագրամում
աշխատած մասնագետը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լուսանկարներ խմբագրող և դրանք տարածելու հնարավորություն տվող PicsArt հայկական հավելվածը Ֆեյսբուքի և Ինստագրամի նախկին շուկայագետ Էրիկ Էդջինն (Eric Edge) ընդունել է աշխատանքի որպես մարքետինգի բաժնի փոխտնօրեն:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով techcrunch.com կայքը, Էջն իր վերջին չորսից ավելի տարիներն անցկացրել է Ֆեյսբուքում, որտեղ ղեկավարել է ընկերության մարքետինգային քաղաքականությունը Եվրոպայում, Միջին Արևելքում և Աֆրիկայում, իսկ Ֆեյսբուքի կողմից Ինստագրամի գնումից հետո աշխատել է Ինստագրամի բրենդի ռազմավարության վրա:
Նա ասել է, որ չէր պլանավորել թողնել իր աշխատանքը, բայց երբ իմացավ PicsArt-ի մասին, հասկացավ, որ այն «ապագային մղող է» և դրանում տեսավ հնարավորություն ստեղծել ինչ-որ նոր բան: «Առաջին հայացքից դուք կարող եք մտածել, որ PicsArt-ն ուղղակի Ինստագրամի մրցակիցն է, բայց այդպես մտածողները չարաչար սխալվում են»,-ասել է նա:
Ուսումնասիրելով PicsArt-ը՝ նա հանգել է այն պնդմանը, որ դրանք հիմնովին տարբեր են: Եթե Ինստագրամը տալիս է մարդկանց հնարավորություն լուսանկարների միջոցով կիսվել կյանքի յուրահատուկ պահերով, ապա PicsArt-ն ապահովում է բովանդակության միասնական ստեղծումը: PicsArt-ի օգտատերը կարող է իր նկարը հրապարակել ազատ է խմբագրման համար(#freetoedit) հեշթագով և կարող է տեսնել՝ ինչպես է հանրույթը վարվում այդ նկարի հետ:
«Էդջին աշխատանքի ընդունելով՝ կարծես թե PicsArt-ը փորձում է ավելի շատ բրենդներ ներգրավել հավելվածի մեջ»,-ասված է հոդվածում:

Armenian PicsArt network to be introduced in market by specialist previously employed in Instagram and Facebook
Armenian PicsArt network to be introduced in market by specialist previously employed in
Instagram and Facebook
YEREVAN, AUGUST 29, ARMENPRESS. Armenian PicsArt network which has the function to publish photos and share them has employed previous marketing manager of Facebook and Instagram, Eric Edge, as Vice President of Marketing and Communications department.
“Armenpress” reports, citing techcrunch.com, that Edge spent the last 4 years in Facebook where he led the marketing policies of the company in Europe, Middle East and Africa. After Instagram was acquired by Facebook he worked there on Brand strategy.
He said that he had not planned to leave his job but when he learnt about PicsArt he realized that it has great future and saw an opportunity to create something new there. “At first glance you can think that PicsArt is just a competitor to Instagram, but those who think so are greatly mistaken”, he said.
Examining PicsArt he came to the conclusion that they are entirely different. If Instagram gives people an opportunity to share the excellent moments of life by installing photos, PiscArt ensures the creation of a consolidated content.
“By employing Edge PicsArt seems to attempt to attract more brands into the network”, reads the article.