ԱՄՆ-ը պատրաստ է ԼՂ խնդրի շուրջ շարունակել աշխատել Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ Վաշինգտոնում անցկացված հանդիպումների ժամանակ Միացյալ Նահանգները պատրաստակամություն է հայտնել աշխատել Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի հետ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը հասնելու նպատակով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբոլգում գրառում է կատարել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Վաշինգտոնում կայացած հանդիպումների ժամանակ համանախագահներն ԱՄՆ-ից տեղեկացան, որ Միացյալ Նահանգները պատրաստակամ է աշխատելու Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի հետ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցի շուրջ»,- նշել է Ուորլիքը:
Հուլիսի 6-ին արած գրառման մեջ Ուորլիքը հայտնել էր, որ Մինսկի խմբի համանախագահները Վաշինգտոնում են, որտեղ հանդիպումներ են անցկացնելու ԱՄՆ պետդեպարտամենտում, պաշտպանության գերատեսչությունում և Անվտանգության ազգային խորհրդում` քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցը

US ready to continue working with Russia and France on Karabakh conflict
YEREVAN, JULY 7, ARMENPRESS: During the meetings in Washington, the Co-chairs heard from the United States that they are committed to working with Russia and France on the Nagorno Karabakh peace and a settlement. Armenpress reports that the US Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick made a note about it in his Twitter blog.
“During the meetings in Washington, the Co-chairs heard from the United States that we are committed to working with Russia and France on the Nagorno Karabakh peace and a settlement”, - wrote James Warlick.
On July 6 it was reported that the OSCE Minsk Group Co-Chairs, engaged in resolution of the Nagorno Karabakh conflict, will hold discussions on settling the issue in Washington. As Armenpress informed, James Warlick, the US Co-Chair of the Minsk Group, made a post about it in his Twitter blog: “The Minsk Group Co-Chairs are in Washington for meetings at State, Defense, and NSC to discuss Nagorno Karabakh issue”.