ԼՂՀ կառավարությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախկին նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը նշանակվել է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարար: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 4-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, այս մասին որոշումն արձանագրվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի՝ հուլիսի 4-ին ստորագրած հրամանագրում: ԼՂՀ Նախագահի հրամագրերի համաձայն՝ Լեւոն Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար` ազատվելով ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից:
Սլավիկ Ասրյանը նշանակվել ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար` ազատվելով ԼՂՀ կրթության եւ գիտության նախարարի պաշտոնից։
Սպարտակ Թեւոսյանը նշանակվել է ԼՂՀ ֆինանսների նախարար` ազատվելով ԼՂՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարի  պաշտոնից։
Հակոբ Ղահրամանյանը ազատվել է ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից:
Արտակ Բալայանը նշանակվել է ԼՂՀ Նախագահի խորհրդական-տնտեսագիտական վարչության պետ` ազատվելով ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության պետի պաշտոնից:
Արմինե Ալեքսանյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ:
ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Մաքսիմ Ալեքսանյանն ազատվել է ժամանակավորապես իրեն վերապահված ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի պարտականությունների կատարումից։

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS: On 4 July the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a set of decrees. According to the decrees Andranik Khachatryan was released from the position of NKR minister of agriculture and appointed NKR minister of economics. Aram Mkhoyan was appointed NKR minister of agriculture, Armenpress reports, citing the press service of the Artsakh President’s Office.
Levon Grigoryan was released from the position of head of the of the NKR Government Staff and appointed minister-head of the of the NKR Government Staff.
Slavik Asryan was released from the position of the NKR minister of education and science and appointed NKR minister of education, science and sport.
Spartak Tevosyan was released from the position of NKR minister of finance and economics and appointed NKR minister of finance.
Hakob Ghahramanyan was released from the position of NKR minister of industrial infrastructures.
Artak Balayan was released from the position of head of the State Tax Service under the NKR Cabinet of Ministers and appointed adviser to the NKR President, head of economic department of the ArtsakhRpublic President's Office.
Armine Alexanyan was appointed deputy minister of foreign affairs.
Deputy chairman of the State Committee of Real Estate Cadastre under the NKR Cabinet of Ministers Maksim Aleksanyan was released from the temporarily entrusted to him duties of chairman of the State Committee of Real Estate Cadastre under the NKR Cabinet of Ministers.