Պակիստանում աճում Է մարդատար գնացքի վթարից զոհվածների թիվը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պակիստանի կենտրոնական մասի Հուջրանվալա քաղաքում (Փենջաբի նահանգ) մարդատար գնացքի խորտակման զոհ Է դարձել առնվազն 19 մարդ, տուժել Է եւս առնվազն 40 հոգի: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այս թվերը ներկայացրել Է Geo TV պակիստանյան հեռուստաալիքը:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել Է, երկաթուղային կամրջով գնացքի շարժվելու ընթացքում կառույցի հենասյուները չեն դիմացել բեռնվածությանը եւ փլվել են: Երկու վագոն, որոնցում եղել Է 140-ից մինչեւ 155 ուղեւոր, ընկել Է գետը: Հայտնի Է դարձել, որ գնացքը պակիստանյան բանակի զինծառայողներին ու նրանց ընտանիքների անդամներին Պանո Ակիլ բնակավայրից տեղափոխում Էր Հարիան քաղաք: Ներկայում փրկարարներին հաջողվել Է վագոններից դուրս բերել շուրջ 90 ուղեւորների:
Ըստ նախնական վարկածի, պատահարի պատճառ Է դարձել երկաթուղային կամրջի անբավարար վիճակը, որը կառուցվել Է ավելի քան 50 տարի առաջ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: число жертв крушения поезда в Пакистане возросло до 19 человек
Жертвами крушения поезда в городе Гуджранвала в центральной части Пакистана стали 19 человек, по меньшей мере 40 пострадали. Такие цифры привел пакистанский телеканал Geo TV сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как сообщалось ранее, во время движения пассажирского состава по железнодорожному мосту опоры сооружения не выдержали нагрузки и рухнули. Два вагона упали в реку. Как стало известно, поезд перевозил военнослужащих пакистанской армии и членов их семей из населенного пункта Пано Акил в город Хариан в рамках плановых военных учений. На данный момент из вагонов спасателям удалось извлечь около 90 пассажиров.
По предварительной версии, причиной сегодняшнего происшествия стало неудовлетворительное состояние железнодорожного моста, который был построен более 50 лет назад.