Բրիտանական գյուղում պատիվներով են թաղելու բադին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի Սոմերսեթ կոմսության Քոմփթոն Մարթին ոչ մեծ գյուղում պատիվներով են թաղելու բադին: Բացի այդ, արարողության ընթացքում խոնարհվելու Է եկեղեցու դրոշը: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Sky News-ին, Դեսմոնդ Դրեյք մականունով արու բադը շատ հայտնի Էր այդ վայրում: Նա քաղաքային լճակում ապրում Էր 25 տարի: Նա նաեւ հայտնի Էր մեծ քանակությամբ չոր հաց եւ այլ թխվածքներ ուտելու իր կարողությամբ:
Մի քանի օր առաջ գյուղի բնակիչները լճի մոտ գտել են փետուրների կույտ, իսկ հետո հայտնաբերել, որ Դեսմոնդ Դրեյքին հոշոտել Է աղվեսը: Հուղարկավորման կազմակերպումն ստանձնել Է The Ring O Bells փաբը: Նշվում Է, որ արարողությունը կկայանա այս շաբաթ:
Տեղի բնակիչ Էնդրյու Գրիֆիցը հայտարարել Է, որ Դեսմոնդ Դրեյքը գյուղի խորհրդանիշն Էր: «Մենք հասկացանք, որ պետք Է հարգենք բադի հիշատակը: Ուստի որոշեցինք խոնարհել եկեղեցու դրոշը»,-ասել Է Գրիֆիցը:
Նա հավելել Է, որ կենդանին երկար կյանք Է ապրել եւ հասցրել Է դառնալ համայնքի անդամ: Գրիֆիցն ասել Է, որ գյուղի շատ բնակիչներ ցավակցություն են հայտնել բադի կորստի կապակցությամբ:

В британской деревне с почестями похоронят утку
В небольшой британской деревне Комптон Мартин в графстве Сомерсет с почестями похоронят утку. Кроме того, на время церемонии на церкви будет приспущен флаг. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Sky News, селезень по кличке Десмонд Дрейк (Desmond Drake) был местной знаменитостью. Он жил в городском пруду на протяжении 25 лет и распугивал других птиц. Также он был известен своей способностью к поеданию большого количества черствого хлеба и другой выпечки.
Несколько дней назад жители деревни нашли у пруда кучу перьев, а после обнаружили, что Десмонда Дрейка загрызла лиса. Организацию похорон взял на себя паб The Ring O Bells. Отмечается, что церемония состоится на этой неделе.
Местный житель Эндрю Гриффитс (Andrew Griffiths) заявил, что Десмонд Дрейк был символом деревни. «Мы поняли, что должны почтить память утки. Поэтому решили приспустить флаг на церкви до середины флагштока», — сказал Гриффитс.
Он добавил, что животное прожило длинную жизнь и успело стать членом общества. По словам Гриффитса, многие жители деревни выразили свои соболезнования в связи с кончиной утки.