Շուրջ 2 տոննա մանր բեկորներ են դուրս բերվել մալայզիական Boeing-ի կործանման վայրից
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինքնահռչակ Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը (ԱԻՆ) հայտարարել Է, որ Դոնբասում մալայզիական Boeing 777-ի կործանման վայրից դուրս են բերվել շուրջ 2 տոննա մանր բեկորներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Մալայզիական ավիաուղիների Boeing 777-ը, որը կատարում Էր Ամստերդամ-Քուալա-Լումպուր չվերթը, 2014 թվականի հուլիսի 17-ին աղետի Է ենթարկվել Ուկրաինայի հարավ-արեւելքում՝ Դոնեցկի մերձակայքում: Բոլոր 298 ուղեւորները եւ անձնակազմի անդամները զոհվել են: Ավելի վաղ Դոնբաս Էր ժամանել մալայզիական քրեագետների խումբը՝ հետազոտելու Boeing-ի կործանման վայրը:
«Թորեզ քաղաքի փրկարարների մասնակցությամբ «Բոինգ»-ի կործանման վայրից հավաքվել են ինքնաթիռի 45 պարկ բեկորներ… Յուրաքանչյուր պարկը կարող Է տեղավորել մինչեւ 50 կիլոգրամ բեռ, այսպիսով՝ հավաքած բեկորների մոտավոր զանգվածը կազմում Է շուրջ երկու տոննա»,-գրում Է Դոնեցկի նորությունների գործակալությունը՝ վկայակոչելով ԴԺՀ-ի ԱԻՆ-ի մամուլի ծառայությունը:

Около двух тонн мелких обломков вывезено с места крушения MH17
МЧС самопровозглашенной Донецкой народной республики заявило, что с места крушения малайзийского Boeing 777 в Донбассе вывезено около двух тонн мелких обломков, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Boeing 777 Малайзийских авиалиний, следовавший по маршруту Амстердам — Куала-Лумпур, разбился под Донецком на юго-востоке Украины 17 июля 2014 года. Все 298 пассажиров и членов экипажа погибли. Ранее в Донбасс прибыла группа малайзийских криминалистов для обследования места крушения Boeing.
"С участием спасателей из города Торез с места крушения "Боинга" собрано 45 мешков мелких обломков самолета… Каждый мешок может вместить до 50 килограммов груза, таким образом, ориентировочная общая масса собранных обломков составляет около двух тонн", — пишет Донецкое агентство новостей со ссылкой на пресс-службу МЧС ДНР.