Էրդողանը կրկին կփորձի Հայոց ցեղասպանության թեմայով շոու բեմադրել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ Թուրքիայի նախագահը փորձում է իր ժխտողական քաղաքականությունն աշխարհին հասու դարձնել տարբեր շոուների միջոցով: Այս անգամ էլ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը որոշել է նախագահական իր նստավայրում հանդիպել թուրք պատմաբանների և ակադեմիկոսների հետ՝ իբր քննարկելու «1915 թվականի դեպքերը»: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական aktifmedya.com-ը:
Լրատվականը հայտնում է, որ ապրիլի 21-ին կայանալիք հանդիպմանը Էրդողանը հայկական հարցով զբաղվող և հետաքրքրվող մասնագետների հետ քննարկելու է 1915-ին տեղի ունեցած իրադարձությունները: Նշվում է նաև, որ Թուրքիայի նախագահը նպատակ ունի այս հարցով զբաղվող աշխատանքային խումբ ստեղծել:

Erdoğan to try to put on a show ahead of Armenian Genocide Centennial
YEREVAN, 18 APRIL, ARMENPRESS. As we approach the Centennial of the Armenian Genocide, the President of Turkey is trying to let the world know about its policy of denial by putting on different kinds of shows. This time Recep Tayyib Erdoğan has decided to meet with Turkish historians and academics at his residence to discuss “the events of 1915”, as “Armenpress” reports, according to aktifmedya.com.
According to the source, during the April 21 meeting, Erdoğan will discuss the events of 1915 with experts on Armenian issues with the purpose of creating a task force that will be in charge of dealing with these issues.