Ավելի քան 13 հազար մարդ Է տուժել Չինաստանում տեղի ունեցած երկաշարժի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավելի քան 13 հազար մարդ Է տուժել 5,4 մագնիտուդով երկաշարժի հետեւանքով, որը մարտի 30-ին տեղի Է ունեցել Չինաստանի հարավ-արեւմուտքում գտնվող Հույչժոու նահանգում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Սինհուա» գործակալությունը:
Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են տեղական ժամանակով ժամը 09:47-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 05:47-ին) Ցիմեն քաղաքից 29 կիլոմետր հյուսիս-արեւմուտք ընկած շրջանում: Երկաշարժի օջախն ընկած Էր 14,6 կիլոմետր խորության վրա:
Ըստ տեղական իշխանությունների տվյալների, երկրաշարժից ամենից շատ տուժել Է Ցյանխե գավառը: Վնասվել են 3,1 հազար տներ, որոնց տանիքներից պոկվել Է կղմինդրը, պատերին ճաքեր են հայտնվել:
Զոհվածների մասին չի հաղորդվում: Ներկայում, ինչպես հաղորդում Է ՌԻԱ Նովոստին, երկրաշարժից տուժած շրջաններում իրականացվում են վերականգնողական եւ փրկարարական աշխատանքներ:

Более 13 тысяч человек пострадали из-за землетрясения в Китае
Более 13 тысяч человек пострадали в результате землетрясения магнитудой 5,4, произошедшего в понедельник в провинции Гуйчжоу на юго-западе Китая. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает агентство Синьхуа.
Подземные толчки были зафиксированы в 09.47 по местному времени (04.47 мск) в 29 километрах к северо-западу от города Цимэн. Очаг землетрясения залегал на глубине 14,6 километра.
По данным местных властей, больше всего от землетрясения пострадал уезд Цзяньхэ. Были повреждены 3,1 тысячи домов, с крыш которых облетела черепица, в стенах появились трещины.
О погибших не сообщается. В настоящий момент в пострадавших от землетрясения районах ведутся восстановительные и спасательные работы.