ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը 1 մլրդ դրամի պարտատոմս է հետ գնել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարարությունն անցկացրել է պետական (գանձապետական) երկարաժամկետ արժեկտրոնային AMGB10172218 թողարկման պարտատոմսերի հետգնման աճուրդ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին  տեղեկացրին ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հետգնման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ  դրամ է, հետգնման ներկայացված ծավալը՝ 3 մլրդ 548 մլն 145 հազար դրամ, հետգնված ծավալը` 1 մլրդ  դրամ:
Պարտատոմսերի  դիմաց պետական բյուջեից վճարվել է 940 մլն  37 հազար 185 դրամ: Պարտատոմսերի հետգնման սահմանային եկամտաբերությունը 13.6313 տոկոս է: Հետգնմանը մասնակցել է 5 գործակալ:

Министерство финансов Армении выкупило облигации на 1 млрд драмов
Министерство финансов Армении провело аукцион по выкупу государственных долгосрочных облигаций (AMGB10172218). Как сообщили Арменпресс в отделе информации и связей с общественностью министерства финансов, объем подлежащих выкупу облигаций составил 1 млрд драмов, объем представленных на выкуп облигаций составил 3 млрд 548 млн 145 тыс драмов, объем выкупленных облигаций – 1 млрд драмов.
За облигации из госбюджета было выплачено 940 млн 37 тыс 185 драмов. Пограничная доходность выкупа облигаций - 13.6313%. В аукционе участвовали 5 агентов.