Ռուս սենատորները կրճատել են իրենց աշխատավարձերը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ-ի Դաշնության խորհրդի անդամները 10 տոկոսով կրճատել են իրենց աշխատավարձերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 3-ին հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»՝ վկայակոչելով խորհրդարանի վերին պալատի կանոնակարգի կոմիտեի ղեկավար Վադիմ Տյուլպանովին:
Նաեւ 10 տոկոսով նվազեցվել են տրանսպորտի եւ գործուղման ծախսերը: Բացի դրանից, սենատորները պլանավորում են ամբողջովին հրաժարվել կազմակերպական տեխնիկայի եւ նոր սարքավորումների գնումներից:
Նախաձեռնությունը կհաստատվի մարտի 4-ին պալատի հերթական նիստում:
Փետրվարի 24-ին Պետդումայի խոսնակ Սերգեյ Նառիշկինը հանդես Է եկել կազմակերպական ծախսերի եւ պատգամավորների աշխատավարձերի կրճատման նախաձեռնությամբ: Այս գաղափարը պաշտպանել են Դաշնության խորհրդում, կառավարությունում, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում: Կրեմլում նույնպես կրճատել են նախագահի վարչակազմի աշխատակիցների աշխատավարձերը:

Российские сенаторы сократили свою зарплату
Члены Совета Федерации РФ сократили свои зарплаты на 10 процентов. Как передает Арменпресс, об этом сообщает во вторник, 3 марта, «Интерфакс» со ссылкой на главу комитета верхней палаты парламента по регламенту Вадима Тюльпанова.
Также на 10 процентов снижены расходы на транспорт и командировки. Кроме того, сенаторы планируют совсем отказаться от закупки оргтехники и нового оборудования.
Инициатива будет утверждаться на очередном заседании палаты 4 марта.
24 февраля спикер Госудумы Сергей Нарышкин выступил с инициативой сокращения организационных расходов и зарплат депутатов. Эту идею поддержали в Совфеде, правительстве, ЦИК. В Кремле также сократили зарплаты сотрудникам администрации президента.