ԱԺ-ում քննարկել են Ցեղասպանության տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ «Ոսկեզօծ» դահլիճում փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, զեկույցով հանդես է եկել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների գլխավոր համակարգող, ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը:
Նա խորհրդակցության մասնակիցներին ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նպատակները, խնդիրներն ու առաջիկա անելիքները, Հայաստանում եւ արտերկրում անցկացվելիք միջոցառումների ժամանակացույցն ու ծրագիրը, դրանց իրականացման գործում խորհրդարանականների մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:
ԱԺ պատգամավորները մտքերի փոխանակության ընթացքում ներկայացրել են առաջարկներ եւ բազմաթիվ հարցերի վերաբերյալ ստացել պատասխաններ:

Commemoration events
YEREVAN, 27 FEBRUARY, ARMENPRESS. On February 27, Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Galust Sahakyan moderated a consultation devoted to preparations for the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide at the Golden Hall of the National Assembly. Among the participants of the consultation were deputies of the National Assembly of the Republic of Armenia and members of the staff. As the Department of Public Relations and Mass Media of the National Assembly of the Republic of Armenia reports to "Armenpress", main coordinator of the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide, Chief of Staff of the President of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan delivered a speech.
In his speech, Sargsyan presented the goals and objectives and future actions of the State Commission on Coordination of the events for the commemoration of the 100th anniversary of the Armenian Genocide, the program and schedule of events to be held in Armenia and abroad, as well as the parliamentarians' participation in the implementation of those events.