ՀՀ-ն բարձր է գնահատում ԱՄՆ-ի հետ համագործակցությունը արդարադատության ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը կարևորում է ԱՄՆ-ի հետ համագործակցությունը  դատաիրավական բարեփոխումների ոլորտում: Այդ մասին Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Վուդվորդ Քլարկ Փրայսի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ ընդգծել է ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը: Նա բարձր է գնահատել ԱՄՆ կառավարության հետ համագործակցության մակարդակը՝ շեշտելով  շարունակական համագործակցության կարևորությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության  հետ կապերի վարչությունից, Վուդվորդ Քլարկ Փրայսը կարևորել է Հայաստանի հետ իրավական ոլորտի համագործակցությունը: Նա շնորհակալություն է հայտնել նախարարին կառուցողական համագործակցության համար՝  ևս մեկ անգամ հավաստելով նախարարության հետ փոխգործակցության պատրաստակամությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են արդարադատության ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր: Մասնավորապես,  անդրադարձ է եղել քրեակատարողական համակարգի արդիականացմանը, Հայաստանում պրոբացիոն ծառայության ներդրմանը, էլեկտրոնային կառավարման համակարգերի զարգացմանը, դատավորների վերապատրաստմանը, օրենսդրական հմտությունների բարելավմանն առնչվող հարցերում համագործակցության ուղիներին:
Կողմերն անդրադարձել են նաև երկու երկրների իրավական փոխօգնության ոլորտում համագործակցության հնարավորությունների հետագա ընդլայնմանը: Երկուստեք արձանագրվել է վերջին տարիներին իրավական ոլորտին առնչվող հայ-ամերիկյան ջանքերի դրական արդյունքները:

Армения высоко ценит сотрудничество с США в сфере юстиции
Армения придает важность сотрудничеству с США в сфере судебно-правовых реформ. Об этом на встрече с делегацией во главе со временным поверенным в делах посольства США в Армении Вудвордом Кларком Прайсом сказал министр юстиции Армении Ованнес Манукян.Он высоко оценил уровень сотрудничества с правительством США, подчеркнув важность продолжительного сотрудничества.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства юстиции Армении, Вудворд Кларк Прайс отметил важность сотрудничества с Арменией в правовой сфере. Он поблагодарил министра за конструктивное сотрудничество, еще раз подчеркнув готовность к взаимодействию с министерством.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся сферы юстиции. В частности, были затронуты модернизация уголовно-исполнительной системы, развитие электронных систем управления, переподготовка судей.
Собеседники коснулись также возможностей дальнейшего расширения сотрудничества в сфере взаимной правовой помощи. Стороны констатировали положительные результаты армяно-американских усилий в правовой сфере.