«Հայոց ցեղասպանություն»-ը Yahoo-ում ամենաշատ փնտրված տասը հարցումներից մեկն է
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանությունը դարձել է Yahoo որոնողական ցանցում հունվարի 28-ին ամենաշատը փնտրված տասը թեմաներից մեկը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբոլգում հայտնել է Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբի ղեկավար Արամ Համփարյանը:
Yahoo որոնողական ցանցի օգտատերերի կողմից անցկացված որոնումների ժամանակ «Հայոց ցեղասպանություն» արտահայտությունը հայտնվել է իններորդ հորիզոնականում: Համփարյանը շնորհակալություն է հայտնել հունվարի 28-ին Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Դողու Փերինչեքի գործով ընթացող լսման ժամանակ հայկական կողմը ներկայացնող Ամալ Քլունիին և Ջեոֆրի Ռոբերտսոնին, ովքեր ևս նպաստել են խնդրի արծարծմանը համացանցում:

YEREVAN, JANUARY 29, ARMENPRESS: The Armenian Genocide was one of the ten most searched surveys in Yahoo search network on January 28. Armenpress reports that the Head of the Armenian National Committee of America Aram Hamparian wrote about it in his twitter blog.
In the result of the searches by the Yahoo users, the “Armenian Genocide” has appeared in the ninth horizontal. Hamparian expressed gratitude to Amal Clooney and Geoffrey Robertson, representing the Armenian side at the European Court for Human Rights at the hearing of the DoğuPerinçek on January 28, who as well contributed in the coverage of the issue in the Internet.