Ներբանկային շուկայում այս շաբաթ գնվել է 120,906,915 դոլար, վաճառվել 150,851,316
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄՆԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտարժույթի ներբանկային շուկայում դեկտեմբերի 15-20-ը բանկերի կողմից գնվել է 120,906,915 դոլար 488.17 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 150,851,316 ԱՄՆ դոլար 495 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 800,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 459.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 27,616,115 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 495.35 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 9,637,035 EUR 599.65 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 12,814,495  EUR 621.57 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 722,661,103 ՌԴ ռուբլի 7.84 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 367,213,984 ՌԴ ռուբլի 8.25 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել:
Դեկտեմբերի 8-14-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 50.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 73.1 մլն ԱՄՆ դոլար:

Коммерческие банки Армении на внутрибанковском рынке валюты 120 млн 906 тысяч 915 долларов и продали в 150 млн 851 тысяч 316 долларов
Коммерческие банки Армении на внутрибанковском рынке валюты 120 млн 906 тысяч
915 долларов и продали в 150 млн 851 тысяч 316 долларов
Коммерческие банки Армении в период 15-20 декабря скупили на внутрибанковском рынке валюты 120 млн 906 тысяч 915 долларов по курсу 1 доллар/488,17 драмов и продали в 150 млн 851 тысяч 316 долларов по курсу 1 доллар/495 драмов.
Как сообщили Арменпресс в отделе информации и связей с общественностью Центрального банка Армении, в ОАО «НАСДАК ОЭМЕКС Армения» за указанный период были совершены сделки по купле-продаже на 800 тысяч долларов по курсу 1 доллар/459,47 драмов.
На межбанковском рынке Армении были реализованы сделки по купле-продаже в 27 млн 616 тыс 115 долларов по курсу 1 доллар/495,35 драмов
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 9 млн 637 тысяч 35 евро по среднему курсу 1 евро/599,65 драмов и продано 12 млн 814 тысяч 495 евро по среднему курсу 1 евро/621,57 драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 722 млн 661 тысяч 103 рублей по среднему курсу 1 рубль/7,84 драмов и продано 367 млн 213 тысяч 984 рублей РФ по курсу 1 рубль/8,25 драмов.
В период 8-14 декабря объем средств, распределенных банками в драмах, составил 50,8 млрд драмов, а в долларах – 73,1 млн долларов США.