Ֆուտբոլի ազգային թիմը տարին ավարտում էր 79-րդ հորիզոնականում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմը ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային աղյուսակում նահաջել է 2 հորիզոնականով: Բեռնար Շալանդի սաները տարին ավարտում են 79-րդ հորիզոնականում: Ազգային ընտրանին ունին 436 միավոր: Վարկանիշային աղյուսակի առաջատարն աշխարհի չեմպիոն Գերմանիայի հավաքականն է: Լավագույն տասնյակում ընդգրկված են նաև Արգենտինայի, Կոլումբիայի, Բելգիայի, Նիդեռլանդների, Բրազիլիայի, Պորտուգալիայի, Ֆրանսիայի, Իսպանիայի և Ուրուգվայի հավաքականները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՖԻՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի ազգային թիմը հաջորդ տարի առաջին պաշտոնական հանդիպումը կանցկացնի մարտի 29-ին` հյուրընկալվելով Ալբանիայի թիմին:

Армянская национальная сборная по футболу заканчивает год на 79-ой горизонтали
Армянская национальная сборная по футболу в рейтинговой таблице ФИФА уступила две позиции - питомцы Бернара Шаланда заканчивают год на 79-ой горизонтали. Армянская национальная сборная набрала 436 очков. Рейтинговую таблицу ФИФА возглавляет Германия – чемпион мира. В лучшую десятку вошли также Аргентина,Колумбия, Бельгия, Нидерланды, Бразилия, Португалия, Франция, Испания и Уругвай. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на официальном сайте ФИФА.
Армянская национальная сборная по футболу первую официальную встречу проведет в будущем году 29-го марта. Игра пройдет со сборной Албании на ее территории.