Դոլարն էժանացել է, ռուբլին` թանկացել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` հոկտեմբերի 31-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 0.48  դրամով և կազմել 411.26 դրամ: Եվրոյի փոխարժեքը նվազել է 1.14 դրամով և կազմել 517.12  դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքն աճել է 0.29 դրամով`  կազմելով  9.78  դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը նվազել է 0.64  դրամով և կազմել  657.77 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հոկտեմբերի 31-ին կազմել է 15 հազար 893.22 դրամ, արծաթի գինը՝ 221.87 դրամ, պլատինի գինը՝ 16 հազար  435.34 դրամ։

US dollar rate goes down
YEREVAN, OCTOBER 31, ARMENPRESS։ According to the exchange rates, defined by the Central Bank of the Republic of Armenia, on October 31 the dollar rate reduced by 0,48 drams and made 411,26 drams. Euro exchange rate dropped by 1,14 drams, making 517,12 drams. The press service of the Central Bank informed Armenpress that the ruble exchange rate increased by 0, 29 drams, making 9,78 drams.
In accordance with the prices, defined for the precious metals, one gram of gold costs on October 31 made 15 thousand 893,22 drams, silver – 221,87 drams and platinum – 16 thousand 435,34 drams.