Ֆինանսների նախարարությունը տեղաբաշխել է 500 մլն դրամի պարտատոմսեր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆինանսների նախարարությունն անցկացրել է 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26204154 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես «Ամենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ, իսկ պահանջարկը՝ 1 մլրդ 120 մլն դրամ, որից մրցակցային` 1 մլրդ 60 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային՝ 60 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 482 մլն 931 հազար  565 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 6.9910 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 7.0217 տոկոս:

YEREVAN, OCTOBER 21, ARMENPRESS: The Ministry of Finance of the Republic of Armenia held an auction to allocate short-term AMGT26204154 state bonds with a maturity period of 26 weeks. As Armenpress was informed from the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Finance, the amount of bonds to be allocated is 500 million drams, the demand – 1 billion 120 million drams, competitive – 1 billion 60 million drams, non-competitive - 60 million drams.
The volume of allocation of the bonds amounted to 500 million drams. The profit from the allocation is 482 million 931 thousand 565 drams. The weighted average yield is 6,9910%, and the boundary yield -7,0217%. The auction was attended by 3 agents and the treasury custodian.