Հայաստանը Փարիզում մասնակցում է «TopResa' 2014» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզում սեպտեմբերի 23-26-ին կայանալիք «TopResa' 2014» զբոսաշրջային միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ կներկայացնի Հայաստանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀԱՄՀ հանրային կապերի գրասենյակից,  ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը ներկայացվելու են Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական հարուստ ժառանգությունը ցուցադրող ֆրանսերենով գովազդային նյութեր և քարտեզներ: Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի խթանելու Հայաստանի զբոսաշրջությունը և բարձրացնելու երկրի ճանաչելիության մակարդակը եվրոպական շուկայում՝ նպաստելով ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճին:
Այս տարի ցուցահանդեսին նախատեսվում է 160 երկրների շուրջ 1200 զբոսաշրջային կազմակերպությունների և մոտ 30 հազար զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցություն:

Армения участвует в международной туристической выставке «TopResa' 2014» в Париже
В престижной международной туристической выставке «TopResa' 2014», которая проходит в Париже 23-26 сентября, нашу страну будет представлять Фонд национальной конкурентоспособности Армении совместно с армянскими компаниями по туризму. Как сообщили Арменпресс в офисе  Фонда по связям с общественностью, в экспозицию включены рекламные буклеты и карты, представляющие богатое историко-культурное и христианское наследие Армении, на французском языке.
Участие Фонда национальной конкурентоспособности Армении в этой крупнейшей туристической выставке преследует цель стимулировать туризм в Армении и повысить уровень узнаваемости нашей страны на европейском рынке, содействуя тем самым росту туристических потоков извне.
Ожидается, что в этом году в парижской выставке примут участие около 1200 туристических организаций 160 стран и около 30 тысяч представителей сферы туризма.