Ջոն Քերին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անկախության 23-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄՆ պետարքտուղար Ջոն Քերին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ԱՄՆ պետդեպի պաշտոնական կայքը, շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Նախագահ Օբամայի և ԱՄՆ ժողովրդի անունից ես ուրախ եմ լավագույն մաղթանքներս հղել Հայաստանի ժողովդրին սեպտեմբերի 21-ին անկախության 23-րդ տարեդարձը տոնելու կապակցությամբ:
Խորը կապերն ԱՄՆ և Հայաստանի միջև ամուր են: Մենք շարունակելու ենք ամրապնդել մեր գործընկերությունը Հայաստանի հետ տարբեր բնագավառներում` ներառյալ համագործակցությունն անվտանգության, տնտեսական և ժողովրդավարական զարգացման, ինչպես նաև ժողովրդական շփման հարցերով: Սա միաժամանակ առանձնահատուկ հնարավորություն է պատվելու այն հայերի կամ ամերիկահայերի նվաճումները, ովքեր իրենց ներդրումն են ունեցել երկու երկրների զարգացման գործում:
Տոնելով անկախության 23-րդ տարին` իմացեք, որ Միացյալ Նահանգները Հայաստանի կողքին են որպես գործընկեր և ընկեր: Ես շնորհավորում եմ բոլոր հայերին այս կարևոր տոնի առթիվ և մաղթում մեծ հաջողություններ առաջիկա տարում»:

YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS: The U.S. Secretary of State John Kerry has addressed a congratulatory message on the occasion of the 23th anniversary of independence of the Republic of Armenia. As Armenpress reports citing the official site of the U.S. Department of State, the congratulatory address reads as follows:
“On behalf of President Obama and the people of the United States, I am delighted to send best wishes to the people of Armenia as you celebrate your independence day this September 21.
The deep bonds between the United States and Armenia are strong. We will continue to strengthen our partnership with Armenia in various dimensions including security cooperation, economic and democratic development, and expanding people-to-people exchanges. This is also a special occasion to honor the achievements of Armenians and Armenian-Americans who have contributed to the development of both countries.
As you celebrate 23 years of independence, know that the United States stands with Armenia as a partner and friend. I congratulate all Armenians on this important holiday and wish you great success in the year to come.”