Հայաստանի և Արցախի Նախագահները մասակցել են Շուշիի երկրաբանության թանգարանի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը եւ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 1-ին մասնակցել են Շուշի քաղաքում Գ. Գաբրիելյանցի անվան երկրաբանության պետական  թանգարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ակադեմիկոս Գրիգորի Գաբրիելյանցին նախագծի իրականացման համար եւ կարեւորել նման թանգարանի նշանակությունն ինչպես Շուշի քաղաքի, այնպես էլ հանրապետության կյանքում՝  նշելով, որ այն պետք է դառնա կարեւոր գիտակրթական ու զբոսաշրջային կենտրոններից մեկը:
Միջոցառումներին մասնակցել են Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր արտերկրից:

Armenia and Karabakh Presidents attend opening of Geological State Museum in Shoushi
STEPANAKERT, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. On 1 September Presidents of the Artsakh Republic and the Republic of Armenia Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan respectively took part in a solemn opening ceremony of the Geological State Museum after G. Gabrielyants in Shoushi.
The Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed “Armenpress” that President Sahakyan expressed his gratitude to academician Grigory Gabrielyants for the realization of the project and highlighted the importance of such a museum in the life of the town and the republic, underlining that it should become a significant scientific-educational and tourism center.
Primate of Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR National Assembly chairman Ashot Ghоulyan, prime-minister Ara Haroutyunyan, other officials and foreign guests took part in the event.