Սեյրան Օհանյանը և Մովսես Հակոբյանն այցելել են ՊԲ առաջին գծի տարբեր հատվածներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական գերատեսչությունների համագործակցության շրջանակներում հուլիսի 27-ին աշխատանքային այցով պաշտպանության բանակում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի ուղեկցությամբ իրականացվել է շրջայց առաջնային գծի տարբեր հատվածներում, հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական գերատեսչությունների ղեկավարները հանդիպել են բանակի ղեկավար կազմին և զորամասերի հրամանատարներին, ծանոթացել առաջնային գծում ինժեներական արգելափակոցների համակարգերի, դիտարկման, կրակի վարման և ազդանշանային համակարգերի կատարելագործման ուղղությամբ իրականացված և շարունակվող աշխատանքներին:
Վերջին շրջանում հակառակորդի ակտիվացման փորձերի հետ կապված` պաշտպանության նախարարներն անձնակազմին տվել են մեթոդական ցուցումներ և առաջադրել համապատասխան խնդիրներ:
Հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանության նախարարները մասնակցել են նաև Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ գյուղում բարերար Հայկ Մաղաքելյանի նախաձեռնությամբ և միջոցներով կառուցվելիք զինվորական ավանի հիմնարկեքի արարողությանը:

Defense Ministers of Armenia and Karabakh visit frontline
YEREVAN, JULY 29, ARMENPRESS. Within the framework of cooperation of Defense Ministries of the two Armenian republics, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan paid a working visit to the Defense Army on July 27.
The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that the Minister of Defense of the Nagorno Karabakh Republic, Commander of the Defense Army, lieutenant-general Movses Hakobyan accompanied Seyran Ohanyan during the tour in the different parts of the frontline. The Heads of the Defense Ministries of the two Armenian republics held meetings with the army’s administration and commanders of the military units, got acquainted with the functioning of engineering blockers, monitoring, as well as ongoing and already completed activities aimed at perfection of signalization systems and fire management.