Կառավարությունը լինելու է յուրաքանչյուր ներդրողի կողքին. Հովիկ Աբրահամյան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունն առաջիկայում սկսելու է մի գործընթաց, որը նաև երկրի նախագահի ցանկությունն է, որպեսզի փոքր և միջին բիզնեսի համար ստեղծի բարենպաստ պայմաններ և հարկային դաշտ: Այդ մասին ՀՀ կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: «Առաջիկայում մենք շատ լավ քայլեր ենք անելու՝ ընդառաջ ՓՄՁ-ների ծրագրերի: Մեծ հնարավորություն ենք ստեղծելու, որպեսզի փոքր եւ միջին ձեռնարկությունը մեր երկրում զարգանա: Լինելու ենք յուրաքանչյուր ներդրողի կողքին և կառավարության կազմը ձևավորելուց հետո մանրամասն կքննարկենք բոլոր քայլերը: Շատ մեծ քայլեր ենք կատարելու, որպեսզի յուրաքանչյուր գործարարի համար բիզնես դաշտում ապահովենք մեծ ներդրումների հնարավորություն»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:
Վարչապետի համոզմամբ՝ պետությունն իր բոլոր լծակներով պետք է աջակցի, և որևէ կառույց որևէ խոչընդոտ չպետք է ստեղծի այն գործարարի համար, ով իր բիզնեսն իրականացնելու է օրենքի շրջանակներում: Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ դա նաև իր սկզբունքային որոշումն է:
Հովիկ Աբրահամյանը վարչապետի պաշտոնում առաջին անգամ է վարում կառավարության նիստը: Նա վարչապետ է նշանակվել ՀՀ Նախագահի` ապրիլի 13-ի հրամանագրով:

Правительство будет рядом с каждым инвестором: Овик Абрамян
Правительство Армении в ближайшее время инициирует процесс, это и желание президента страны, с тем, чтобы создать благоприятные условия и налоговое поле для малого и среднего бизнеса. Об этом на заседании правительства заявил новый премьер-министр РА Овик Абрамян. «В ближайшее время мы предпримем очень хорошие шаги, чтобы пойти навстречу программам МСБ. Мы создадим условия для развития малых и средних предприятий. Мы будем рядом с каждым инвестором и после формирования состава правительства подробно обсудим все эти шаги. Мы предпримем довольно весомые шаги с тем, чтобы обеспечить возможность  крупных инвестиций в бизнес-среду для каждого предпринимателя», - как сообщает Арменпресс, сказал премьер.
По мнению Овика Абрамяна, государство со всеми своими рычагами должно содействовать тому, чтобы какая-либо структура не создавали каких-то препятствий для предпринимателей, которые действуют в рамках закона.
По словам главы правительства, это также его принципиальное решение.
Овик Абрамян впервые проводит заседание правительство в качестве премьера. Он был назначен премьер-министром страны указом президента Армении от 13 апреля.