Արցախի Նախագահը Կովսական քաղաքում մասնակցել է բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի արարողությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 10-ին այցելել է Քաշաթաղի շրջանի Կովսական քաղաք եւ մասնակցել բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, այնուհետեւ Նախագահն այցելել է Կովսականի նորակառույց հիվանդանոց եւ ծանոթացել նրա աշխատանքային պայմաններին: Երկրի ղեկավարը եղել է նաեւ քաղաքում կառուցվող նոր մանկապարտեզի շինհարթակում: Բակո Սահակյանը կարեւորել է երկրի հարավային շրջանների զարգացումը, բնակչության սոցիալ-տնտեսական պայմանների բարելավումը՝ հավելելով, որ այսուհետ եւս կարվի հնարավորն այս ուղղությամբ:
Այցի ընթացքում Նախագահին ուղեկցում էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh participates in housewarming event of apartment building in Kovsakan
YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS: Artsakh Republic President Bako Sahakyan on April 10 visited the town of Kovsakan in the Kashatagh region and partook in a solemn ceremony of handing over keys from a newly built apartment building.
The General Department of Information of Artsakh Republic informed Armenpress that thereupon the President got acquainted with working conditions of the newly built hospital in Kovsakan and visited the construction site of a new kindergarten being built in the town. Bako Sahakyan considered important the development of the southern regions and improvement of the population’s socioeconomic conditions, adding that the state would continue doing everything possible in that direction.
Chairman of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan, Vice-premier Artur Aghabekyan and other officials accompanied the President during the visit.