Զդիսլավ Ռաչինսկին ԵՊՀ-ում կհանդիպի ուսանողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս տարի լրանում է Հայաստանի Հանրապետության եւ Լեհաստանի Հանրապետության դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակը: Դրա շրջանակներում նոյեմբերի 22-ին Երեւանի պետական համալսարանում տեղի կունենա հանդիպում Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին համալսարանի հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, բացման խոսքով հանդես կգա ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան Գեղամ Պետրոսյանը, որից հետո դեսպանը ԵՊՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ ուսանողների համար հանդես կգա հայ-լեհական ժամանակակից հարաբերություններին նվիրված ելույթով:
Հանդիպմանը ներկա կլինեն ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության, ինչպես նաեւ գիտական, մշակութային շրջանակների ներկայացուցիչներ:

Zdzislaw Raczynski to have a meeting with YSU students
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS: The 20 anniversary of diplomatic relations between Armenia and Poland is going to be celebrated this year. In the framework of the event extraordinary and plenipotentiary Polish Ambassador to Armenia Zdzislaw Raczynski will have a meeting in Yerevan State University on November 22.
As Armenpress was informed form the informational and public relations department of the University Gegham Petrosyan the dean of the Faculty of International Relations will present with the opening speech which will be followed by the speech of Polish Ambassador dedicated to the Armenian-Polish current relations.
Representatives from Armenian Foreign Ministry, as well as scientific and cultural figures will partake at the meeting.