ԼՂՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին՝ հուլիսի 19-ի նախագահական ընտրություններում Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ԱԺ մամլո ծառայությունից:
Ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Մեծարգո Բակո Սահակի, ԼՂՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արցախի Հանրապետության Նախագահի բարձր պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ:Հուլիսի 19-ի համաժողովրդական քվեարկության արդյունքները եւս մեկ անգամ հավաստում են, որ, իբրեւ պետական ու քաղաքական գործիչ, Դուք շարունակում եք վայելել մեր ժողովրդի վստահությունը: Դա արդյունք է այն հաջողությունների, որ նախընթաց շրջանում արձանագրվել են մեր երկրի կյանքի բոլոր ասպարեզներում:
Համոզված եմ, որ առաջիկա հինգ տարիներին Դուք շարունակելու եք կյանքի կոչել այն բոլոր նպատակները, որ առաջադրված են Ձեր նախընտրական ծրագրում` ի շահ Արցախի ժողովրդի բարօրության:
Թույլ տվեք հավաստիացնել, որ Արցախի Հանրապետության օրենսդիր մարմինը, Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերը պատրաստակամ են իրենց աջակցությունը բերել Ձեր ազգանպաստ գործունեությանը»:

Yerevan, July 21, ARMENPRESS: The president of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghulyan sent a congratulatory message to Bako Sahakyan for being re-elected as a president of the Republic of Artsakh in the July 19 presidential elections; “Armenpress” was informed by the NKR NA press service.
The message particularly reads: “Dear Bako Sahakyan, on behalf of the NKR National Assembly I warmly congratulate you on being re-elected in the Artskh Republic President’s high position. The July 19 national election results once again confirm that you continue to enjoy our people’s confidence as a state and political figure. It is the result of the successes recorded in our country’s all spheres of life.
I am confident that in the next five years you will continue to realize all the goals running in your electoral program for the benefit of the Artskh people’s welfare.
Let me assure that the legislative body of the Artsakh Republic, the political forces presented in National Assembly are ready to support your activities”.