Գագիկ Մելիքյանը վերահաստատում է՝ ՀՀԿ համամասնական ցուցակում գործարարներ չեն լինելու
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գործարար աշխարհի կապը քաղաքականության հետ պետք է վերացվի: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, նման հայտարարությամբ փետրվարի 20-ին  լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հանդես եկավ ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
«ՀՀԿ-ն բազմիցս հայտարարել է, որ պետք է վերացնել գործարար աշխարհ-քաղաքականություն կապը: Մեր ցուցակներում գործարարներ չեն լինելու»,- նշեց պատգամավորը:
Սակայն եթե գործարարներն առաջադրվեն մեծամասնական ընտրակարգով, դա արդեն Մելիքյանը վերջիններիս գործն է համարում:
«Որևէ մեկը չի պատրաստվում ոտնահարել մեր քաղաքացիների սահմանադրական իրավունքը: ՀՀԿ-ն աջակցելու է նրանց, ում աջակցելու է ժողովուրդը: Որեւէ մեկը թող չփորձի ժողովրդի կամքի վրա խաղալ»,- նշեց Մելիքյանը:

В списках РПА предпринимателей не будет
Следует исключить связи бизнес-сообщества с миром политики. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил на встрече с журналистами 20 февраля депутат Национального Собрания Армении, секретарь парламентской фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
«РПА неоднократно заявляло, чтобы необходимо свести на нет связь бизнес-кругов с политикой. В наших списках не будет предпринимателей», - заявил депутат.
Ну, а если предприниматели примут участие в выборах по мажоритарной системе, то это их дело, - считает Меликян.
«Никто не собирается нарушать конституционные права наших граждан. РПА поддержит тех, кого поддержит народ. Пусть кто-либо не пытаеся манипулировать волеизъявлением народа», - сказал Меликян.