Լիտվայի վարչապետն այցելել է «Թումո» կենտրոն
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեն այցելել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Լիտվայի վարչապետը շրջայց է կատարել կենտրոնում, ծանոթացել պայմաններին ու հնարավորություններին։
«Թումո» կենտրոն կատարած այցի ընթացքում ուղեկցել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը։
Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեն Հայաստան է այցելել հոկտեմբերի 18-ին։ Երևանում նա հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Ինգրիդա Շիմոնիտեն հոկտեմբերի 19-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր ու հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։

Lithuanian Prime Minister visits TUMO Center for Creative Technologies in Yerevan
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. Lithuanian Prime Minister Ingrida Šimonytė visited the TUMO Center for Creative Technologies in Yerevan on October 19 to become acquainted with the conditions and opportunities offered in the educational center.
She was accompanied by the Armenian Minister of High-Tech Industry Robert Khachatryan during the visit.
Šimonytė arrived in Armenia on October 18. The Lithuanian Prime Minister is scheduled to have meetings with President Vahagn Khachaturyan and Prime Minister Nikol Pashinyan.