შედგა სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრისა და კვიპროსის პრეზიდენტის ტელეფონით საუბარი
შედგა სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის, ნიკოლ ფაშინიანის, ტელეფონით საუბარი კვიპროსის რესპუბლიკის პრეზიდენტთან, ნიკოს ქრისტოდულიდისთან.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატიდან იუწყებიან, რომ თანამოსაუბრეებმა კმაყოფილებით აღნიშნეს სომხეთ-კვიპროსის ურთიერთობების მაღალი დონე და პოლიტიკური დიალოგის ინტენსიური ხასიათი. განხილულ იქნა ორმხრივი ურთიერთობების დღის წესრიგსა და მის შემდგომ წინწაწევასთან დაკავშირებული სხვადასხვა საკითხები.
ყურადღება გამახვილდა სომხეთ-ევროკავშირის თანამშრომლობაზეც. ნიკოს ქრისტოდულიდისმა განაცხადა კვიპროსის თანმიმდევრული მხარდაჭერის შესახებ სომხეთ-ევროკავშირის ურთიერთობების შემდგომი განვითარებისა და გაფართოების საქმეში.

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a phone conversation on Thursday with President of Cyprus Nikos Christodoulides.
According to a readout from the Prime Minister’s Office, the sides expressed satisfaction with the high level of Armenia-Cyprus relations and the intensive nature of political dialogue.
They discussed various issues related to the bilateral agenda and its further advancement.
The sides also discussed Armenia-European Union cooperation. President Nikos Christodoulides expressed Cyprus’s consistent support for the further development and expansion of Armenia-EU relations.