აბუ დაბიში მიმდინარეობს ფაშინიან–ალიევის შეხვედრა
აბუ დაბიში, 4 თებერვალს, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანისა და აზერბაიჯანის პრეზიდენტ ილჰამ ალიევის შეხვედრა გაიმართება․
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ორივე ქვეყნის ლიდერები არაბთა გაერთიანებულ საემიროებში ჩავიდნენ, რათა მიიღონ „ზაიედის“ ადამიანური ძმობის 2026 წლის პრემია․
პრემიერ-მინისტრი ფაშინიანი „ზაიედის“ ადამიანური ძმობის 2026 წლის პრემიის ლაურეატად დასახელდა სომხეთის რესპუბლიკასა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკას შორის მშვიდობის დამყარების, რეგიონში თანამშრომლობისა და სტაბილურობის უზრუნველყოფის დღის წესრიგის თანმიმდევრული წინ წაწევის ნიშნად․ იმავე ჯილდოთი აზერბაიჯანის პრეზიდენტ ალიევის დაჯილდოება ხაზს უსვამს მშვიდობის წინსვლისკენ მიმართულ ერთობლივ ძალისხმევას․

В Абу-Даби проходит встреча Пашинян-Алиев
Сегодня, 4 февраля в Абу-Даби проходит встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Как передает “Арменпресс”, лидеры двух стран прибыли в Объединенные Арабские Эмираты для вручения им премии “Zayed” за человеческое братство (Zayed Award for Human Fraternity) 2026 года.
Премия “Зайед” за человеческое братство 2026 года присуждена премьер-министру Пашиняну в знак признания его последовательной работы по установлению мира между Республикой Армения и Республикой Азербайджан, сотрудничества и стабильности в регионе. Присуждение этой же премии президенту Азербайджана Алиеву подчеркивает совместные усилия по продвижению мира.